Rosyjska broń hipersoniczna

2018-12-27 16:20 (TASS/PAP) Rosja/Wicepremier: mamy broń hipersoniczną o prędkości 27 machów

Głowica bojowa rosyjskiego hipersonicznego strategicznego kompleksu rakietowego Awangard jest w stanie rozwijać prędkość 27 machów (czyli 27 razy większą od prędkości dźwięku) – oświadczył w czwartek wicepremier Rosji Jurij Borisow.

“Ostatnie próby ukazały, że osiągnęła prędkość bliską 30 machom. Przy 27 machach nabrała prędkości. Praktycznie przy takich prędkościach żadna antyrakieta nie może jej zestrzelić” – powiedział telewizji Rossija-24.

Według Borisowa zasadnicza odmienność kompleksu Awangard polega na tym, że nie da się przewidzieć, gdzie w danym momencie głowica bojowa będzie się znajdować. “Może zmieniać kierunek, jak i nachylenie, to jej zasadnicza odrębność. Obrona antyrakietowa zostaje praktycznie sprowadzona do zera. Bardzo trudno jest wykryć taką głowicę, a tym bardziej zniszczyć ją” – zaznaczył wicepremier.

Ministerstwo obrony Rosji przeprowadziło w środę próby w locie, w trakcie których dokonano pomyślnego doświadczalnego startu rakiety kompleksu Awangard z hipersoniczną szybującą skrzydlatą głowicą bojową. Osiągnęła ona umowny cel na poligonie Kura w Kraju Kamczackim.

Jak pisze agencja TASS, Awangard to strategiczny kompleks rakietowy z międzykontynentalną rakietą balistyczną, wyposażony w szybującą hiperdźwiękową skrzydlatą głowicę bojową. Według źródeł jawnych głowicę opracowali specjaliści z zakładów rakietowych w mieście Reutow w obwodzie moskiewskim pod kierownictwem głównego konstruktora Pawła Sudiukowa. (PAP)

2018-12-26 15:15 (PAP) Rosja/ Putin obserwował test hiperdźwiękowego systemu rakietowego Awangard (opis)

Prezydent Rosji Władimir Putin obserwował w środę udany test nowego systemu rakietowego o prędkości hiperdźwiękowej Awangard – podała agencja RIA. Według Kremla test pocisku odbył się na Dalekim Wschodzie, a Putin obserwował go przez łącze wideo z Moskwy.

„To wielki sukces i wielkie zwycięstwo. Wspaniały prezent dla kraju na Nowy Rok” – oświadczył Putin w Narodowym Centrum Zarządzania Obroną w Moskwie. O pocisku Awangard, który może przenosić głowice nuklearne, rosyjski prezydent po raz pierwszy mówił w marcu.

Według podanych w środę informacji w czasie udanego testu pocisk, lecąc z prędkością ponaddźwiękową, wykonał manewry pionowe i poziome i we wskazanym czasie raził umowny cel na poligonie Kura w Kraju Kamczackim.

Według agencji TASS, powołującej się na dostępne informacje o pocisku, został on zaprojektowany w rosyjskich zakładach w Rieutowie i był testowany od 2004 roku. Jest zdolny osiągać w gęstych warstwach atmosfery prędkość hipersoniczną i manewrować, omijając systemy obrony antyrakietowej.

Putin powiedział, że już w przyszłym roku system Awangard trafi do rosyjskiej armii. Według jego słów ma powstać specjalny pułk, który będzie miał na uzbrojeniu te pociski.

„Władze rosyjskie podejmą dodatkowe działania na rzecz stworzenia najnowszych systemów uzbrojenia, w które zostaną wyposażone armia i flota” – oświadczył prezydent Putin.

Dowódca rosyjskich wojsk rakietowych generał Siergiej Karakajew zapowiadał, że pierwsze kompleksy Awangard z blokiem ponaddźwiękowym trafią do jednostki w obwodzie orenburskim.

Blefują czy nie, nieustannie się zbroją i pokazują ten fakt całemu światu. Tak wygląda Rosja Władimira Putina. Nie mam Rosjanom tego za złe, nie obrażam się za to na pana Putina. Robi co uznaje za słuszne.

Mam za złe politycznym pajacom z PiS, że nie robią dokładnie tego samego, tylko uskuteczniają ten uwielbiany przez siebie, po mojemu – parszywy, -socjalizm. Socjalizm czyli wyrzucanie pieniędzy w niewyobrażalnych ilościach na biurokrację, różne formy zasiłków i utrudnianie życia oraz rozwoju gospodarki w Polsce.

Pieniądze, które polityczni pisowscy oszołomowie, wydają na socjalizm, powinny być wydawane na zbrojenia. Plany modernizacji sił zbrojnych RP są wręcz komiczne wobec tego ile, jak szybko i od ilu już lat na zbrojenia wydaje Rosja. Oni wiedzą, że jesteśmy wobec Rosji bezbronni, oni wiedzą, że w przeszłości zawodziły sojusze, a jednak nie chcą postawić wszystkiego na jedną kartę. Wolą wydawać trochę na armię i jeszcze więcej na socjalizm.

Przyjdzie taki czas, że zabraknie Polakom czasu, a czas to jest coś co odchodzi bezpowrotnie. Przepiękny socjalizm jaki zbudują nam polityczni głupcy z partii rządzącej, na nic się zda w obronie Polski. Będzie wręcz zniechęcający. Armia leniwych urzędników nas nie obroni przed niczym, co najwyżej podda nas bez wystrzału w strachu przed zachowaniem urzędniczych posad pod nowym władcą.

Jest źle, a jak widać Putin cięgle podbija stawkę. Te wiadomości przed końcem roku nie są przypadkowe. Zbliżający się rok 2019 robi się coraz bardziej obiecujący w istotne wydarzenia międzynarodowe. W roku 2019 polityczni szaleńcy z PiS zrobią jeszcze jedno coś, co ostatecznie uczni nas bezładny motłoch zdatny do podbicia. PiS w 2019 roku przeprowadzi próbę zatrzymania rozwoju strzelectwa w Polsce. Będzie dostosowanie tubylczego prawa do oczekiwań biurokratów. Oj będzie ciekawie i to bardzo.