Prezydent Filipin Rodrigo Duterte: biskupi to sukinsyny i większość z nich to geje

2019-01-10 18:09 (Reuters/PAP) Filipiny/ Prezydent Duterte ponawia atak na Kościół katolicki

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte ponowił atak na Kościół katolicki, który krytykuje go za krwawą wojnę z handlarzami narkotyków. Szef państwa nazwał w czwartek biskupów “sukinsynami”.

“Jedyne, co mogę powiedzieć, to że biskupi to sukinsyny, niech was szlag. To jest prawda” – powiedział Duterte w przemówieniu podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod szkołę budowaną na północ od stolicy kraju, Manili.

Prezydent nie podał powodu swej najnowszej krytyki Kościoła. Zasugerował ponadto, że większość biskupów to homoseksualiści. “Większość z nich to geje – oznajmił. – Powinni wyjść i odwołać celibat i trzeba pozwolić im mieć partnerów”.

Duterte, który – jak zauważa Reuters – nieregularnie uczęszcza do kościoła, powiedział na początku swej prezydentury, że kiedy był chłopcem, został wykorzystany na tle seksualnym przez księdza.

Przedstawiciel Konferencji Biskupów na Filipinach Francis Lucas odparł krytykę prezydenta, mówiąc, że wszyscy powinni się uczyć. “Musimy być bardziej czuli na wrażliwość i uczuciowość innych z szacunku do nich” – oznajmił Lucas Reuterowi.

Duterte, który od objęcia urzędu w połowie 2016 roku prowadzi kampanię antynarkotykową, nadal cieszy się w kraju dużą popularnością, ale duże wątpliwości budzi sama kampania, w której z rąk policji zabitych zostało około 5 tys. osób. Rozprawa prezydenta z narkotykami wciąż ma poparcie w społeczeństwie, ale pewne koła kościelne coraz głośniej mówią o zabójstwach, wzywając do sprawiedliwości.

Policja odrzuca oskarżenia, że dokonuje egzekucji, tłumacząc, że handlarze narkotyków i osoby zażywające narkotyki zostali zabici podczas strzelanin, a policja działała w samoobronie.

Filipiny to kraj w większości katolicki. Ok. 80 proc. z ponad 100 milionów mieszkańców tego kraju to katolicy.


Rodrigo Duterte

Nie mogłem się powstrzymać, przed zamieszczeniem tego wpisu. Bardzo lubię jak jakaś publiczna osoba wali  prawdą między oczy facetów w sutannach. Zasługują na to, oj zasługują.

 

Zatem niech cała Polska czyta, bo być może wielu Polaków myśli podobnie, ale są wciąż w niewoli strachu. Przecież to ksiądz załatwia wejście do nieba i daje rozgrzeszenie, tak niestety myślą Polacy. To zdanie oczywiście jest fałszywe. Pomiędzy Bogiem, a człowiekiem księża, biskupi i nawet sam dostojny papież, są jedynie fałszywymi i samozwańczymi pośrednikami. Ustawili się tam sami po to, aby brać od ludzi pieniądze za pośrednictwo w załatwianiu formalności w drodze do nieba.

Jedynym pośrednikiem pomiędzy człowiekiem, a Bogiem jest Jezus Chrystus. Do niego każdy może zwrócić się osobiście, bez potrzeby mówienia czegokolwiek do ucha księdza. O tym Biblia jednoznacznie poucza:

 

Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus – 1 list Pawła do Tymoteusza, rozdział 2 wers 5

A co najważniejsze aby Bóg usprawiedliwi człowieka wystarczy paść przed Jezusem Chrystusem na kolana, uznać swój beznadziejny stan człowieka grzesznika, który zasługuje na potępienie przez sprawiedliwego Boga i poprosić jedynego pośrednika – Jezusa Chrystusa – aby odpuścił to co złe było, jest i być może będzie. Tylko Jezus, który sam zapłacił swoją ofiarą, jaką złożył na krzyżu, może odpuścić grzechy. Kto mówi inaczej, mówi prosto z piekła. O tym też Biblia poucza:

 

21 Teraz natomiast, niezależnie od Prawa, objawiła się sprawiedliwość Boża, poświadczona przez Prawo i Proroków. 22 Jest to sprawiedliwość Boża oparta na zawierzeniu Jezusowi Chrystusowi i dostępna dla wszystkich, którzy wierzą. Nie ma przy tym wyjątków – 23 wszyscy zgrzeszyli i są pozbawieni Bożej chwały. 24 Usprawiedliwienie natomiast otrzymują w darze, z Jego łaski, dzięki temu, że Jezus Chrystus dokonał odkupienia. 25 To Jego Bóg ustanowił przebłaganiem, z którego skorzystać można przez wiarę. Jest ono w Jego krwi. W ten sposób Bóg okazuje swoją sprawiedliwość. Wyraża się ona w nieuwzględnieniu grzechów popełnionych wcześniej, 26 w okresie powściągliwości Boga. Wyraża się ona też teraz, aby stało się jasne, że tylko On jest sprawiedliwy i usprawiedliwieniem darzy tego, kto zawierzył Jezusowi. 27 Gdzie zatem powód do chluby? Wykluczony! Przez które prawo? Uczynków? Nie! Przez prawo wiary. 28 Oto co głosimy: Człowiek dostępuje usprawiedliwienia przez wiarę, niezależnie od tego, czy przestrzega Prawa, czy nie. – list Pawła do Rzymian rozdział 3 wersety 21 -28

 

Przy okazji przypominam wpis o prezydencie Filipin pt. Prezydent Filipin chce rozdać 42 000 egzemplarze broni obywatelom, którzy będą ją wykorzystywali do walki z przestępczością oraz poddaję pod rozwagę myśl taką: