Z cyklu broń ratuje życie: 90-cio latek postrzelił włamywacza w nogę, po czym zatelefonował po policję

USA, hrabstwo Wayne, 12 stycznia 2019 r. Policja hrabstwa Wayne podaje, że 36-letni włamywacz został postrzelony w nogę, po tym jak usiłował dostać się do domu 90-cio latka.

36 letni przestępca pojawił się przy tylnych drzwiach domu starszego mężczyzny i zaczął walić w drzwi domagając się papierosa. Gdy staruszek odpowiedział, że nie ma papierosów, a intruz nie może wejść, intruz odparł, że i tak wejdzie. Wówczas 90-cio letni William Gabriellini strzelił.

William Gabriellini mieszkaniec hrabstwa postrzelił intruza w nogę, po czym zatelefonował pod numer alarmowy i wezwał policję. Przestępca została ujęty, przewieziony do szpitala. Teraz czeka go odpowiedzialność karna za usiłowanie włamania. Przestępca próbował wcześniej dostać się do kilku innych okolicznych domów.

Policjanci twierdzą, że ten przykład użycia broni jest najlepszym przykładem tego jak działa prawo do obrony. Każdy ma prawo bronić się w domu, w samochodzie, gdy jego życie jest zagrożone i tak właśnie postąpił pan Gabriellini.

Właściciel położonego nieopodal ośrodka strzeleckiego mówi, że mężczyzna został zaatakowany z powodu podeszłego wieku. Broń palna chroni każdego kto nie chce być ofiarą, mówi Graceann Anderson, właściciel strzelnicy i ośrodka szkoleniowego.

Zachary Travis, ekspert ds. bezpieczeństwa mówi, że dobrze jest aby starsi ludzie mogli posiadać broń. Nie są już tak silni, nie mają już zdolności do obrony, broń daje im przewagę. Starsi ludzie nie mogą biegać, a muszą mieć coś do obrony własnej, mówił przedstawicielom prasy Zachary Travis.

(źródło brctv13.com fox56.com)

włamywacz Adam Gelatt

Zmęczony dzisiaj jestem, nie chce mi się tego komentować. Nie za bardzo jest potrzeba. Wiadomość mówić wszystko. Kto chce nie komentuje poniżej, komentarze też są częścią wpisu, ktoś czyta i wyciąga wnioski.

Zawsze w takich przypadkach zwracam uwagę na to jak bardzo w tym zgniłym moralnie kraju odwrócone są wartości, wobec tych miejsc gdzie jest normalnie.

W ten dziadowski kraj, rządzony przez zdemoralizowanych socjalistów, ludzie starsi szczególnie nie mają prawa do broni. Nie jesteś zdrowy jak koń, lekarz ci posiadać broni nie pozwoli.

W Polsce ludzie starsi są dyskryminowani przez opresyjne państwo. To państwo musi im, że są niedołężni, a w związku z tym gdyby mieli broń byliby niebezpieczni.

Obrzydzenie mnie czasami bierze na ten dziadowski kraj o którym mówią, że ma być moją ojczyzną. Wstrętna to ojczyzna, opresyjna, z pogardą traktująca ludzi. Nawet nie obywateli, a zwyczajnych poddanych.

Chociaż nie, wróć. To nie ojczyzna, to ci wszyscy wykolejeni na lewicową stroną politycy, którzy urządzili nam właśnie tak ten kraj.