Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojona kobieta wystraszyła trzech uzbrojonych włamywaczy

USA, Kolorado, Pueblo. Kobieta uzbrojona w broń była w stanie odstraszyć grupę przestępców, którzy w środę 16.01.2019 r. włamali się do domu jej rodziny.

Trzeba przestępców weszła do domu około godziny 14:30. Włamali się tylnymi drzwiami i zabrali kilka rzeczy, w tym broń, biżuterię i klucze do samochodu właściciela domu.

Poniższy film pokazuje przestępców w akcji. Widać wyraźnie w ręku jednego z przestępców broń.

Podczas przeszukiwania domu, widać, że złodzieje w pewnym momencie patrzą we frontowe okno i zaczynają uciekać. Zauważyli starszą kobietę, uzbrojoną w pistolet, która rozmawia przez telefon i zbliża się do domu.

Kobieta to teściowa właściciela domu skąd jest nagranie. Kobieta podeszła powoli do domu, ostrzegając przestępców, że ma broń. Kobietę z pistoletem w ręku, ostrożnie weszła do domu.

Jeden z podejrzanych został aresztowany.

(źródło kalb.com)

Można powiedzieć, że staruszka, ale z bronią palną w ręku była w stanie wystraszyć przestępców. Czy bez broni byłaby taka odważna? Jest oczywiste, że nie.

W tym dziadowskim państwie, tu mam na myśli Polskę pod rządami socjalistycznych  , eksperci od spraw bezpieczeństwa doradzaliby aby się ukryć, telefonować na policję i nie pokazywać przestępcom.

Instytucjonalnie trzeba się w tym państwie bać z jednej stronie bandytów, a z drugiej strony opresyjnego państwa, które broniącego się człowieka zupełnie często traktuje gorzej niż przestępcę.