Niebezpieczni przestępcy posiadają nielegalną broń – dowody ze Śląska – praworządni Polacy są bezbronni, bo tak chce skrajnie lewicowy rząd

2019-01-31 06:53 (PK/PAP) CBŚP: Pseudokibice stworzyli zorganizowaną grupę przestępczą (komunikat)

– CBŚP informuje:

11 osób zatrzymanych podejrzanych m.in. o udział w bójkach, pobiciach przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju przy użyciu takich przedmiotów oraz kradzieży z włamaniem, to efekt śledztwa prowadzonego przez CBŚP i Prokuraturę Krajową. Jest to kolejne uderzenie w grupę przestępczą, której członkowie mają powiązania z pseudokibicami. Łącznie w sprawie występuje już 79 podejrzanych, z czego 41 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

W ramach prowadzonego śledztwa policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Katowicach wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach ustalili, że grupa mogła działać od 2010 roku do 2017 roku na terenie województwa śląskiego, a w szczególności w Chorzowie, Katowicach oraz Mysłowicach. Członkowie grupy mieli powiązania z pseudokibicami klubów sportowych. Zeszłoroczna akcja policyjna doprowadziła do zatrzymania 41 osób podejrzanych m.in. o rozboje, oszustwa, uprowadzenie dla okupu oraz obrót substancjami psychotropowymi i środkami odurzającymi. Szczegóły dotyczące tych działań zostały opisane w materiale pt.: Pseudokibice podejrzani o najcięższe przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu – 22.05.2018r.

Kolejne uderzenie w tę grupę nastąpiło w ostatnich dniach w różnych miejscach na terenie województwa śląskiego i w Kołobrzegu. Tam policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, wsparci przez funkcjonariuszy z BOA KGP oraz z KWP wielu województw, zatrzymali łącznie 11 podejrzanych. Większość z nich ma związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów sportowych. Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli maczety, broń palną oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także pieniądze, biżuterię oraz mienie o łącznej wartości około 100 tys. zł.

Prokuratorzy Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawili zatrzymanym m.in. zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w bójkach, pobiciach kilku osób przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, rozboju przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz kradzieży z włamaniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec sześciu podejrzanych tymczasowe aresztowanie.

W sprawie występuje łącznie 79 podejrzanych, z czego 41 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy i wielowątkowy. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Informacja podane przez CBŚP to dowód na to, że zakazy broni na przestępców nie działają. Obecnie i od dziesięcioleci obowiązuje zakaz posiadania broni przez przestępców, i co? I nic! Jak czytacie zakaz nie działał na przestępców.

Dość sporo wiadomości o tym, że przestępcy w Polsce mają broń. Powtarzam więc komentarz za poprzednimi wpisami na ten temat. Nic mądrzejszego nie wymyślę. komentarz jest moim zdaniem celny. Tylko coraz większe bierze mnie obrzydzenie na kacyków z PiS, którzy mówiąc o sobie prawica, zachowują się jak skrajne lewactwo.

Oni (pozbawieni zasad politycy) przekładają winę przestępców na nas, praworządnych Polaków, którzy chcą zgodnie z prawem posiadać broń. Nie można się spodziewać niczego dobrego po partii, której prezes nie potrafi się uczciwie rozliczyć z wielomilionowego zobowiązania z jakąś tam daleką rodziną i odsyła ich dla zachowania szafki CWD (Chroń Własną Dupę) na drogę postępowania sądowego.

 

1/ O tym, że niebezpieczni przestępcy posiadają broń nie muszę chyba przekonywać? Staram się zawiadamiać o każdym znalezionym przez mnie przypadku potwierdzającym tą regułę/prawidłowość. Ostatnio jest codzienny wpis na ten temat. Co mnie zupełnie nie dziwi, a wpisy są o Polsce (!!!).

2/ O tym, że Polacy są bezbronni chyba też nie muszę przekonywać. Mniej niż 200 tysięcy posiadaczy broni w państwie liczącym pewnie ze 38 milionów mieszkańców, mówi samo za siebie. Czy dla dla lewicowej władzy to i tak zbyt dużo…? Coś mi się zdaje, że tak, bo nie robią nic aby ten bardzo niekorzystny społecznie stan odmienić.

3/ Nie muszę chyba przekonywać, że dzieje się tak zgodnie z wolą skrajnie lewicowej władzy. Gdyby ta władza chciała, to by Sejm uchwalił projekt ustawy o broni amunicji druk sejmowy 1692, który leży od ponad dwóch lat w Sejmie i nic się z nim nie dzieje. Kierownictwo Sejmu ten projekt skutecznie blokuje. Większością sejmową kieruje osobiście prezes PiS, mówi o tym statut tej partii.

Władza oczywiście nie chce aby przestępcy posiadali broń, ale z tym akurat niewiele może zrobić. Od dziesiątków lat obowiązują ustawy zakazujące posiadania przez przestępców broni. Poważni przestępcy za nic mają takie ustawy. Może natomiast władza wiele uczynić, aby praworządni Polacy nie mogli mieć broni. Tak też czyni, to wychodzi tej władzy naprawdę dobrze.

Czy muszę przekonywać, że władza jest skrajnie lewicowa? Moim zdaniem o skrajnej lewicowości tej władzy świadczy już tylko to, że robi wiele aby Polacy pozostawali  bez prawa do posiadania i noszenia broni. Tylko spełnienie tego kryterium jest wystarczające aby uznać kogoś (rząd, władzę. partię) za kogoś o skrajnie lewicowych poglądach.