Konfederacja Lewiatan zaniepokojona falą zatrzymań i aresztowań przedsiębiorców – terror i socjalistyczna rewolucja narasta

2019-02-01 16:32 (PAP) Lewiatan zaniepokojony “falą zatrzymań i aresztowań” przedsiębiorców

Konfederacja Lewiatan wyraziła w piątek zaniepokojenie “falą zatrzymań i aresztowań przedsiębiorców” w ostatnich dniach. Organizacja protestuje także przeciwko “spektakularnym” zatrzymaniom przedsiębiorców.

“Z niepokojem obserwujemy, przybierającą na sile – w ostatnich dniach – falę zatrzymań i aresztowań przedsiębiorców” – brzmi oświadczenie Konfederacji. Lewiatan wyraża zaniepokojenie “nagminnym” stosowaniem przez organy ścigania najostrzejszego środka zapobiegawczego, jakim jest areszt tymczasowy. “Nie może być on wykorzystywany jako forma nacisku na podejrzanego. Jego nadużywanie narusza prawa człowieka i obywatela oraz konstytucyjne prawo do wolności” – podkreśliła organizacja.

W oświadczeniu Lewiatan protestuje także przeciwko “spektakularnym” zatrzymaniom przedsiębiorców, przeprowadzanym “tylko w celu przedstawienia zarzutów i złożenia wyjaśnień”. Takie postępowanie podważa zaufanie do przedsiębiorcy i firmy, której jest właścicielem lub menedżerem, podważa także zaufanie do instytucji państwa – napisała Konfederacja.

Organizacja podkreśliła, że nie przesądza o odpowiedzialności osób, wobec których organy ścigania prowadzą postępowanie, jednak atmosfera “zastraszania i podejrzliwości, którą podsyca fala zatrzymań i aresztowań”, nie sprzyja prowadzeniu działalności gospodarczej, zwiększaniu inwestycji, rozwijaniu biznesu.

Według Lewiatana, przedsiębiorcy zaczynają się bać o przyszłość swoich firm, tym bardziej, że rząd przygotowuje zmianę przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych, która “de facto umożliwi zabieranie przedsiębiorcom firm”.

“Apelujemy, aby nie wykorzystywać instrumentalnie prawa i nie wydawać przedwczesnych wyroków. Prokuratura nie może przeciągać czynności procesowych w nieskończoność, a sądy muszą stać na straży wolności obywateli” – brzmi oświadczenie Konfederacji Lewiatan. (PAP)

Pełną treść oświadczenie znajdziecie tu: konfederacjalewiatan.pl

W Polsce trwa  socjalistyczna rewolucja, bezkrwawa, ale rewolucja. Polacy wybrali “patriotyczny” PiS, a tu okazuje się, że to tacy patrioci jakim patriotą był towarzysz Edward Gierek*. Dzisiaj Gierków mamy dwóch, wyglądają trochę jak Flip i Flap, ale  to pozory, to bardzo niebezpieczni dla wrogów rewolucji ludzie, no może nie jak tow. Dzierżyński.

W każdej socjalistycznej rewolucji musi być wróg. Musi być ten zły, na którego skierowana zostanie nienawiść mas, który odpowiedzialny jest za wszelkie zło i niepowodzenia postępu rewolucji. Walka z wrogiem rewolucji będzie uzasadniała odbieranie wolności i naturalnych ludzkich praw. Tak przebiegały poprzednie czerwone krwawe rewolucje. Tak przebiega i ta, bezkrwawa ale może przez to o wiele gorsza, bo trudniejsza do zidentyfikowania.

Socjalistyczna rewolucja, którą prowadzi skrajnie lewicowy PiS jest rewolucją, która posługuje się tymi sami regułami co poprzednie socjalistyczne rewolucje. Uczciwie trzeba przyznać, że poza wylewaniem rzeki krwi. Wróg klasowy też jest. Dla socjalistów z PiS wróg to ten kto nie płaci tak podatków, jak chcą kacykowie z PiS. Jako wroga mas wybrano tych, którzy tradycyjnie wrogami mas w każdej rewolucji są – właścicieli środków produkcji, kapitalistów, w dzisiejszym języku mówi się przedsiębiorców.

Kiedyś napisałem wpis pt. “Najpierw państwo, a później własność i rynek” – to odwrócenie stworzonego przez Boga porządku rzeczy. Te tytułowe słowa oddają antywartości socjalistyczne, którymi posługuje się główny ideolog pisowskiej rewolucji. To co mówi Kaczyński to odwrócenie naturalnego porządku naturalnych praw. Człowiek nigdy temu się nie poddana, co sprawia, że w takim państwie własność prywatna nigdy nie będzie bezpieczna. Własność prywatna to także pieniądze, którymi przedsiębiorcy płacą podatki.

Człowiek normalny nie akceptuje wynaturzeń socjalistycznych, w szczególności w zakresie korzystania z owoców własnej pracy. Normalnie człowiek myśli tak, że z tego co zarobił najpierw musi się najeść on, jego rodzina, bliscy, a jakaś niewielka część może być przeznaczona na podatki. To myślenie wypływa z natury człowieka. Sam Najwyższy Bóg, Stworzyciel nieba i ziemi rozumie to, bo poucza ludzi o takich regułach w sprawie płacenia podatków:

 

Im mniej rozumu ma władca, tym większym jest zdziercą, kto nienawidzi wysokich podatków, przedłuża swoje dni. (Przypowieści Salomona rozdz. 28 wers 16)

 

Król umacnia kraj prawem, niszczy go ten, kto ściąga wiele podatków. (Przypowieści Salomona rozdz. 29 wers 4)

 

Niestety, w Polsce socjalistyczna rewolucja trwa. Żarłoczny socjalizm nigdy nie powie dość. Żarłoczny socjalizm nigdy nie się zaspokoi. Żarłoczny socjalizm musi nasilać terror aby zmuszać ludzi do postępowania wbrew sobie, wbrew rozumowi, wbrew naturalnemu porządkowi spraw. Teraz chyba już rozumiecie z jakiego powodu w polskim państwie prawa, tak traktuje się przedsiębiorców, jak opisuje to Konfederacja Lewiatan? Państwie, które główny ideolog socjalistycznej rewolucji określił tak:

 

“ponieważ my wiemy, jak w Polsce funkcjonuje prawo, że opowieść o państwie prawa jest kompletną bajką.”

Jak powinno być? Napisałem w kilku twittach zaczynając od słów, gdybym miał możliwość stanowienia prawa…

 

* Tzw. gierkowska dekada, czyli okres sprawowania przez Edwarda Gierka władzy w latach 1970–1980, charakteryzowała się w pierwszej połowie dynamicznym rozwojem gospodarczym Polski, aby w drugiej połowie zakończyć się wieloaspektowym kryzysem gospodarczym, który w efekcie doprowadził do kresu jego rządów oraz w dalszej perspektywie do upadku systemu socjalistycznego w Polsce. – Wikipedia