Trump: Ameryka nigdy nie będzie socjalistyczna!

„Ameryka została zbudowana na wolności i niezależności – nie na przymusie, dominacji i kontroli ze strony rządu. Urodziliśmy się wolni i pozostaniemy wolni. Dziś odnawiamy nasze postanowienie, że Ameryka nigdy nie będzie państwem socjalistycznym” – powiedział wczoraj Prezydent Donald Trump w orędziu o stanie państwa wygłoszonym przed Kongresem.

Trump wymienił sukcesy swojej administracji, m.in. powstanie ponad pięciu milionów miejsc pracy, wzrost płac, spadek bezrobocia do poziomu najniższego od 50 lat, obniżkę podatków. Mówił o postępach w sprawie Korei Północnej. Stwierdził, że to dzięki jego administracji nie doszło do wojny. Przyznał, że to dopiero początek drogi.

Prezydent USA chwalił się pokonaniem Państwa Islamskiego i zapowiedział ponownie wyjście amerykańskich żołnierzy z Afganistanu i z Syrii. Podkreślił, że wymógł na sojusznikach z NATO zwiększenie finansowania obronności. Powiedział, że Ameryka nie da się zastraszać i oszukiwać i dlatego wyszedł z porozumienia o likwidacji broni rakietowej pośredniego zasięgu tzw. Traktatu INF. “Nie będziemy nikogo przepraszać za to, że dbamy o własne interesy” – podkreślił Trump i stwierdził, że możliwe jest kolejne porozumienie, w którym obok Rosji powinny uczestniczyć także Chiny.

Prezydent USA wezwał do zgody w sprawie budowy muru na granicy z Meksykiem i wyliczył powody i zagrożenia. Skrytykował polityków i filantropów, którzy sami zamykają się za ogrodzeniami i murami swych posiadłości i w tym czasie lobbują przeciw murowi. Stwierdził, że “tolerancja dla nielegalnej imigracji to nie współczucie – to okrucieństwo”.

W sprawie komunistycznych Chin prezydent USA powiedział, że jego administracja daje Pekinowi jasno do zrozumienia, iż skończył się trwający przez lata czas ataku na amerykański przemysł, kradzieży własności intelektualnej, miejsc pracy i bogactwa Amerykanów. Trump mówił, że prace nad porozumieniem trwają, ale będzie ono musiało oznaczać “prawdziwe, strukturalne zmiany” po stronie chińskiej.

(źródło idzpodprad.pl)

Teraz przeczytajcie, dla cierpliwych i wyrozumiałych dla zwyczajnej propagandy, jaki przekaz Polakom zafundowała pisowska agencja prasowa:

Download (PDF, 70KB)

Prawie jak Morawiecki, tak sobie pomyślałem, gdy przeczytałem to jak to orędzie opisali.

Polska jest socjalistyczna i będzie jeszcze bardziej. Rządzą nami skrajni socjaliści, tacy trochę narodowi. Niestety niektórzy Polacy nie potrafią przyjąć tego do swojej świadomości.

Trump wygłasza orędzie, można rzec antysocjalistyczne, a w Polsce towarzysze z PiS-u świętują rocznicę największego przekrętu naszych czasów – okrągłego stołu.

Okazuje się, że zdaniem pisowskiego prezydenta Wałęsa to bohater, a Morawieckiemu co rozgrzeszył zbrodniczych komunistów należy się pomnik.

Z taką władzą Polska będzie zawsze socjalistyczna, bo Polacy są baranami, gdy pozwalają na wciskanie sobie takich bajek.

Wierzenie w te bajki mają jednak poważne konsekwencje. Oni przy okrągłym stole zaprojektowali  niewolnicze państwo. My mamy pracować, płacić im podatki, ciągle wybierać tych samych ludzi do tzw. włądzy, a oni będą się nami troskliwie opiekowali.

Nie możemy być wolnymi ludźmi, nie możemy mieć prawa do broni, o wszystko zatroszczy się (socjalistyczne) państwo. Na tym właśnie polega socjalizm.

Wybierajcie. Wolność na długość łańcucha, który jest systematycznie wybierany, czy Polska na wzór Ameryki, gdzie obywatel nie jest poddanym.