Mafijni przestępcy posiadają nielegalnie broń – dowody z Hiszpanii

2019-02-09 18:37 (PAP) Hiszpania/26 aresztowanych za fałszowanie pieniędzy dla włoskiej mafii

Żandarmeria Hiszpanii (Guardia Civil) rozbiła w Andaluzji na południu kraju gang fałszerzy wyspecjalizowanych w podrabianiu banknotów euro. Siatka przestępcza, której 26 członków zostało do soboty aresztowanych, była powiązana z włoską mafią – camorrą.

Jak poinformowały w komunikacie władze żandarmerii w Andaluzji, z której wywodziła się grupa przestępcza, zatrzymania członków gangu miały miejsce na terenie trzech prowincji: Malaga, Almeria i Grenada.

Wśród licznych zarzutów, jakie postawiono grupie fałszerzy, jest m.in. przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej, fałszowanie pieniędzy, a także rozboje i nielegalne posiadanie broni. Głównym źródłem zysków gangu było podrabianie banknotów euro i wprowadzanie ich do obiegu na terenie państw Unii Europejskiej.

“Podrabiane przez przestępców pieniądze, zazwyczaj o nominałach 50 i 100 euro, były tak dobrze sfałszowane, że ich wygląd nie wzbudzał podejrzeń u handlowców” – poinformowała żandarmeria, która na ślad grupy trafiła w 2018 r.

W trakcie prowadzonych do sobotniego popołudnia zatrzymań funkcjonariuszom żandarmerii udało się zarekwirować 20 tys. euro w gotówce, dużą liczbę fałszywych banknotów, a także pięć sztuk broni palnej.

Śledczy sprawdzają powiązania rozbitej siatki fałszerzy z inną grupą współpracującą z camorrą, która przerzucała narkotyki z południa Hiszpanii do aglomeracji Rzymu. Do wtorku zarzuty postawiono 14 członkom tego gangu, w tym kilku obcokrajowcom.

Rozbita grupa organizowała regularny transport narkotyków, głównie haszyszu, ukrywając duże jego ilości w przyczepach kempingowych. Przemyt prowadzili członkowie grupy bądź jej współpracownicy, którzy udawali turystów przemieszczających się między Hiszpanią a Włochami.

Zatrzymanie fałszerzy pieniędzy z Andaluzji to drugi w lutym sukces hiszpańskiego wymiaru ścigania w zwalczaniu takich przestępstw. W czwartek komenda główna policji ujawniła, że na przedmieściach Madrytu natrafiła na największe w historii tego kraju laboratorium fałszowania dokumentów. Dwunastu aresztowanych tam członków gangu zajmowało się fałszowaniem m.in. paszportów i kart stałego pobytu dla nielegalnych migrantów, głównie z Maroka.

Całkiem nieprzyjemna mafia. Uzbrojona, jak może być inaczej! Zastanawiam się czy taka mafia może też działać i w Polsce? Może być, że tak. Przecież we “wspólnej” Unii Europejskiej nie ma granic. Każdy europejski łobuz może pojawić się w Polsce.

Nasz zmieniony na dobre – a nawet na cudowne niczym obraz jasnogórski – rząd, sami “patrioci”, “dbający” o pomyślność nas wszystkich, a nade wszystko o nasze bezpieczeństwo, rząd pisowskich socjalistów, dba jak może aby tylko bandyci mogli mieć w Polsce broń. Utrzymywanie aktualnego prawa, które czyni absurdalnie trudnym uzyskanie i utrzymanie pozwolenia na broń, jest najlepszym dowodem na to, że tak jest.

W Sejmie leży, i pewnie już przeleży do końca kadencji, projekt ustawy o broni i amunicji – druk sejmowy 1692. To bardzo dobry projekt, który już nie ma szans. Niestety (nie)rząd PiS-u zamroził projekt ustawy, niedopuszczając do prac nad tym projektem, pokazał co myśli o naszym naturalnym prawie do broni. Oni myślą, że nam to prawo się nie należy, ci niebezpiecznie skrajni socjaliści.