Sekretarz Stanu USA: albo komunistyczne Chiny albo Ameryka – wybierajcie sami

2019-02-12 18:16 (PAP) Pompeo o chińskiej technologii: jej instalowanie niesie ryzyko (krótka8)

Instalowanie chińskiej technologii zwiększa ryzyko; Stany Zjednoczone nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju, w którym istnieje zagrożenie “hakowania” informacji przez Chińczyków – powiedział we wtorek w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

“Jeśli chodzi o chińskie technologie, to są pewne ryzyka. To ryzyko jeśli chodzi o prywatną przedsiębiorczość. Instalowanie technologii chińskiej zwiększa ryzyko” – ocenił Pompeo, podkreślając, że o tego rodzaju zagrożeniu ze strony Chin amerykańskie władze chcą informować świat. “Natomiast każdy kraj, podobnie jak Polska – kraj suwerenny – podejmie własne decyzje i zdecyduje, czy będą chcieli korzystać z tych technologii czy też nie” – dodał.

Sekretarz stanu USA podkreślił jednocześnie, że Stany Zjednoczone “nigdy nie umieszczą swojego sprzętu w kraju, w którym jest zagrożenie, że Chińczycy będą mogli +hakować+ informacje”. “Ale każdy kraj będzie musiał dokonać w tej sprawie własnego wyboru” – powtórzył Pompeo.

Milion razy pisałem o tym, że nie można być przyjacielem komunistycznych Chin i wolnej Ameryki. Rozumie to każdy racjonalny człowiek. Nie da się robić interesów z imperium zła (Chiny) i prosić o ochronę amerykańską armię.

Niestety nie rozumieją tego wyznawcy socjalizmu z PiS. A może rozumieją, ale są drobnymi politycznymi cwaniaczkami, którzy myślą, że przechytrzą potężną Amerykę.

Na szczęście dla Polaków, i wreszcie wprost Sekretarz Stanu USA pisowcom to powiedział. Nie można robić interesów z komunistami z Chin i czekać na ochronę ze strony US Army. 

Wiecie co? Wcale nie jestem pewny tego co zrobi rząd PiS. Pamiętajmy jedno, tych ludzi łączy z komunistami z Chin idea. Kontrola nad obywatelem, “troska”, zrównoważony rozwój, rozdęty socjalizm. To co powiedział Pompeo też o tym świadczy, że Amerykanie wcale nie są pewni decyzji rządzącej w Polsce skrajnej lewicy.

Pompeo: Wybierajcie, na własne ryzyko i niebezpieczeństwo. Lojalnie Ameryka ostrzega. Wybierzecie Chiny, wpadniecie w szpony komunistów z Chin, instytucjonalnego zła, wciąż zamykającego ludzi w obozach koncentracyjnych. Wybierzecie sojusz z Ameryką, musicie zrezygnować z paktowania z wrogami wolnego świata. To bardzo uczciwe postawienie sprawy.

Co zrobią socjaliści z PiS? Nie wiem, wolałbym aby nie mogli nic zrobić, bo jak to mówi przysłowie, jak ma coś pójść źle to pójdzie. Moim  zdaniem ze strony PiS spodziewać się trzeba każdej niegodziwości.

Oczywiście wolni Polacy chcą sojuszu cywilizacyjnego z Ameryką. Wzór wolności jakie daje Ameryka, pierwsza z brzegu wolność posiadania broni, to mnie naprawdę zachęca i przekonuje. Ameryka, a nie komunistyczne Chiny, to daje nam możliwość zachowania bezpieczeństwa i rozwoju.