Pytanie do MSWiA: czy prowadzone są prace nad ustawą o broni i amunicji – MSWiA: proszę o kolejne pytanie…

Pod koniec stycznia 2019 roku zapytałem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji o to czy prowadzone są prace nad nową ustawą o broni i amunicji lub czy prowadzone są prace nad nowelizacją obowiązującej ustawy o broni i amunicji.

Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź, którą odczytuję mniej więcej jak w tytule. MSWiA w czasie gdy panują tam porządki PiS niezwykle niechętnie kontaktuje się z obywatelami. Napisałem już w tej sprawie wiele wpisów. Odpowiedzi albo są na za wiele miesięcy odkładane, albo są nie na temat, albo są szablonowe dla odepchnięcia tematu. Coś jest z tym ministerstwie źle.

Na ile pamiętam czasy rządów poprzedników, nigdy tak nie byłem olewany. Wówczas rządzących nazywałem Platformą (anty)Obywatelską, ale szczerze pisząc ci co teraz do koryta się dorwali, przeszli moje najśmielsze oczekiwania w lekceważeniu wniosków o informację publiczną.

Moim zdaniem knują, a że są naszymi wrogami i nie chcą by ich wrogość była publicznie zaprezentowana, to stosują takie techniki jak ta opisana na powyższej odpowiedzi – odpowiemy, ale za 2 miesiące. Trochę ręce mi  opadają z bezradności, ale przecież nic nie mogę.

Mogę tylko was zachęcić aby przy najbliższych wyborach nie głosować na to podejrzane towarzystwo panów i pań polityków. Niech przepadną w śmietniku historii za lekceważenie Polaków.