Z cyklu broń ratuje życie: 79-cio letnia kobieta powstrzymała włamywacza strzelając do niego

USA, Georgia, hrabstwo Jackson. 79-cio letnia kobieta powstrzymała włamywacza strzelając kilkukrotnie w jego kierunku.

Gwendolyn Agard była w swoim domu gdy ktoś rozbił szybę w tylnych drzwiach domu na pierwszym piętrze i wszedł do środka.

Kobieta szybko chwyciła swój pistolet i wybrała numer alarmowy. Gdy zobaczyła włamywacza krzyknęła do niego i strzeliła dwa razy.

Nie trafiła, ale złodziej tak się przestraszył, że wbiegł do sypialni  ukrył się w szafie, gdzie siedział aż do przyjazdu policji.

(źródło ajc.com)

Szkoda, że nie zacząłem od początku liczyć odcinków z cyklu  broń ratuje życie. Ciekawe który to byłby dzisiaj odcinek? No trudno, nie mam zamiaru próbować policzyć tego co dotychczas udało mi się odnotować na blogu w sprawie użycia broni palnej do ratowania swojego lub cudzego życia.

Broń na wyciągnięcie ręki, to podstawa w obronie przed inwazją na dom. Niestety my żyjemy w państwie socjalistycznym, w polskim socjalizmie posiadacz broni ma ją zamknąć przed samym sobą w szafie stalowej.

Gdym miał możliwość stanowienia prawa sposób przechowywania broni miałby być bezpieczny, ale to właściciel broni sam powinien zdecydować jak w konkretnych warunkach domowych będzie ją przechowywał.