Rosyjscy producenci broni palnej tracą miliony dolarów z powodu sankcji

2019-03-01 18:21 (Media/PAP) Rosja/ RBK: rosyjscy producenci broni palnej tracą miliony dolarów z powodu sankcji

Roczne straty ponoszone przez rosyjskich producentów nabojów i broni palnej z powodu amerykańskich sankcji szacowane są na ok. 10 mld rubli (ok. 150 mln USD) – podaje w piątek rosyjska gazeta RBK.

RBK powołuje się na Siergieja Abramowa, jednego z wysokich rangą menadżerów państwowego koncernu zbrojeniowego Rostiech (Rostec). Jak powiedział, sankcje zamknęły przed rosyjskimi producentami wiele rynków, “które miały potencjał”.

Wcześniej ok. 80 proc. wyprodukowanej w Rosji broni palnej trafiało na rynek USA i krajów europejskich – dodał. Starty koncernu Kałasznikow liczone są w milionach dolarów – poinformował.

Abramow wyjaśnił, że USA kupują naboje do broni wyprodukowanej w ZSRR lub Rosji, Chinach i Bułgarii.

USA oraz inne kraje Zachodu nałożyły sankcje na przedstawicieli rosyjskich władz, a także na rosyjskie firmy i banki w związku z rolą Rosji w konflikcie na Ukrainie. (PAP)

Ktoś z całą pewnością wszedł w tą lukę. Broń na całym świecie sprzedaje się naprawdę świetnie. Nie są to oczywiście polscy producenci, bo w Polsce produkcja broni to bliżej nieokreślona przyszłość, a może i wyłącznie nierealne marzenie.

Wszechogarniający nas socjalizm, kolejne i kolejne biurokratyczne utrudnienia, a gdyby ktoś się spierał o to twierdzenie, to z cała pewnością brak ułatwień, sprawa swoje. Normalnie nie chce mi się komentować.

Wczoraj nie pisałem, bo oderwałem się na moment od tej parszywej polskiej socjalistycznej rzeczywistości i pojechałem na wystawę motocyklową. Zdjęcia wstawiam na instagram. Fajne są motocykle…