Moim zdaniem PiS na naszych oczach staje się partią komunistyczną

Przeczytałem taką jak poniżej depeszę PAP i całkiem poważnie się przestraszyłem. Od jakiegoś czasu piszę wprost, że PiS to skrajna lewica,  socjaliści niebezpieczni, ale to co teraz uskutecznia ta socjalistyczna partia, nakazuje mi myśleć, że ona staje się wprost komunistyczna.

2019-03-02 10:59 (PAP) Morawiecki: zaproponujemy ustawę, która utrudni dużym sklepom sprzedaż produktów pod ich marką (krótka 11)

Zaproponujemy ustawę, która utrudni dużym sklepom sprzedaż produktów pod ich własną marką – powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie debaty w podrzeszowskiej Jasionce w ramach Europejskiego Forum Rolniczego.

Premier był pytany w sobotę, jak można zwiększyć udział polskiego rolnictwa w sprzedaży produktów w sklepach.

“Chcemy zaproponować ustawę, która w sposób obligatoryjny i realny obniży możliwość sprzedaży przez sieci wielkopowierzchniowe ich własnych produktów, pod ich własną marką” – powiedział premier. “To szalenie utrudnia osiągnięcie przyzwoitej marży przez polskich producentów” – podał.

Morawiecki powiedział, że “niezwykle ważne jest także łączenie się rolników, m.in. w spółdzielnie, zwiększenie siły negocjacyjnej względem odbiorców”. Dodał, że ważna jest aktywizacja Urzędu Kontroli Konkurencji i Konsumentów. “Nie może być tak, że jeden monopolista na danym terenie dyktuje ceny rolnikom” – powiedział. (PAP)

Regulacja handlu, spółdzielnie… niewyobrażalne, ale ci ludzie naprawdę chcą nam tu uskutecznić PRL-bis, oczywiście bez wypaczeń, z ludzką twarzą.

Od razu sobie pomyślałem ze strachem, że ja mam duży dom. Co będzie, jak towarzysze z PiS wpadną na pomysł, że prawo każdego Polaka jest mieszkać wygodnie, a budownictwo mieszkaniowe nie idzie zgodnie z planem. Iść nie będzie, to pewne, bo w socjalizmie nic nie działa dobrze. Czy mogę się obawiać dokwaterowania kilku rodzin do mojego domu i urzędowych norm powierzchni mieszkania? Wcale bym się nie zdziwił, gdyby to stało się faktem, dla mojego i dla dobra wszystkich Polaków – nie inaczej.

Towarzysze z PiSu na czele z tow. premierem, pchając swoje łapy w to, co kto i czym może handlować w sklepie spożywczym pokazali, że nie mają wewnętrznego przekonania, że jest granica poza którą żaden prawodawca nie powinien wkraczać. Oznacza to, że są przekonani, niczym komunistyczni twórcy państw wiecznie szczęśliwych, że ich ustawy sprawić mogą wszystko, w szczególności dobrobyt. Właśnie to jedna z cech komunizmu. W komunizmie rząd/władza w imię dobra ludu, może wszystko, przy pomocy regulacji  zapisanych w ustawach.

Powie ktoś, że komuniści mordowali ludzi. Owszem, mordowali, a towarzysze z PiS-u nie mordują. Powiem tak: poczekajmy jeszcze trochę, w miarę trudności jakie będą z całą pewnością się pojawiały w realizacji planów, piątek, map drogowych do szczęśliwego socjalistycznego państwa, będzie też przybywało wrogów klasowych… Kula w łeb to takie przestarzałe, dzisiaj towarzysze komuniści mają obozy reedukacyjne i inne metody na opanowanie myślozbrodni.

O, i jeszcze ten kretynizm towarzyszki Szydło. Socjalizm, kołem zamachowym gospodarki… Nie da się tego komentować słowami racjonalnymi. Gdziekolwiek się pojawi socjalizm, (czytaj: programy społeczne) tam państwo po kilku latach jest zrujnowane. Myśmy to już naprawdę przerabiali, przerabiali to inni. Nie wyszło, zbankrutowało, zrujnowało nam Polskę i inne kraje, które podnieść się nie mogą. Nazywało się to właśnie komunizm lub w nieco łagodniejszej wersji socjalizm.