Niebezpieczni mordercy posiadają nielegalnie broń – przykład z Serbii, Węgier i Holandii – Polacy są bezpieczni, bo trudno jest uzyskać pozwolenie na broń

2019-03-02 18:17 (PAP) Czechy/ Policja zatrzymała Serba poszukiwanego listem gończym za morderstwa

W Pradze zatrzymano Serba poszukiwanego listem gończym za morderstwa – poinformowała w sobotę czeska policja. Mężczyznę, zidentyfikowanego przez serbskie media jako Czaba Der, poszukiwały służby z Serbii, Węgier i Holandii.

Rzeczniczka komendy głównej czeskiej policji Lenka Sikorova powiedziała, że trwają ustalenia, do którego z państw ścigających Dera listem gończym zostanie on wydany. Służby z Serbii, Węgier i Holandii zarzucają mu popełnienie zabójstw przy użyciu broni palnej.

38-letni mężczyzna podczas aresztowania w piątek wieczorem miał przy sobie fałszywe dokumenty, dwie sztuki broni palnej, amunicję, tłumik i akcesoria, które pomagały mu w zmianie wyglądu. Policjanci zlokalizowali go w praskim hotelu “Amadeus”, gdzie mieszkał przez trzy tygodnie.

W styczniu serbskie media opublikowały zdjęcia, na których widać jak na przedmieściach Belgradu poszukiwany mężczyzna wysiada z samochodu i z zimną krwią strzela do człowieka, a później wsiada do samochodu i odjeżdża z miejsca zbrodni.

Jak to dobrze, że w Polsce trudno jest uzyskać pozwolenie na broń – myślą socjalistyczni politycy i przestępcy – dwie bardzo pokrewne grupy zawodowe. W związku z tym przestępcy posiadający nielegalnie broń, nie mają obawy w swojej robocie. Polacy – przestępcy są bezpieczni, bo Polacy przestrzegający prawa, którzy stają się czasami ofiarami przestępstw, nie mają się czym bronić.

W tytule napisałem, że Polacy są bezpieczni, bo trudno jest uzyskać pozwolenie na broń. Chodziło mi oczywiście o Polaków – przestępców, bo przecież trudności w uzyskaniu pozwolenia na broń nie dają bezpieczeństwa praworządnym ludziom. Gdyby ktoś miał myśl przeciwną i twierdził, że trudność w uzyskaniu pozwolenia na broń dają bezpieczeństwo, to bardzo  zachęcam przeczytać ten oto wpis: Psychiatra o przeciwnikach posiadania broni i zjawiskach, które wywołują niechęć do broni palnej. Może się okazać, że jest potrzeba skonfrontować się z prawdą.