Przestępcy posiadają nielegalną broń – przykład z Warszawy – władza/rząd ich uprzywilejowuje surowymi przepisami dla przestrzegających prawa obywateli

117 sztuk amunicji, ostrą broń oraz łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków zabezpieczyli kryminalni z Komendy Stołecznej Policji zwalczający przestępczość pseudokibiców podczas przeszukania mieszkań w Warszawie należących do dwóch mężczyzn. Obydwaj usłyszeli już zarzut przygotowania do wprowadzenia do obiegu znacznej ilości środków odurzających i dodatkowo w przypadku 44-letniego Marcina B. zarzut posiadania broni palnej. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucane im czyny grozi do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością pseudokibiców Komendy Stołecznej Policji, realizując czynności związane z posiadaniem narkotyków przez osobę związaną ze środowiskiem pseudokibicowskim jednej ze stołecznych drużyn, pojechali do mieszkania na warszawską Wolę celem przeprowadzenia przeszukania. Na miejscu w lokalu policjanci zastali dwóch mężczyzn. 44-letniego Marcina B. i właściciela lokalu 39-letniego Marcina B., u którego znaleziono prawie pół kilograma marihuany i ok. 200 gramów kokainy.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze wytypowali kolejne trzy mieszkania w Warszawie, które należały do 44-letniego Marcina B., gdzie również przeprowadzono przeszukania. W wyniku tych działań policjanci znaleźli prawie 750 gramów kokainy, broń na ostrą amunicję i 117 sztuk amunicji. Łącznie u obu mężczyzn zabezpieczono prawie 1,5 kilograma środków odurzających  w postaci marihuany i kokainy. Policjanci zabezpieczyli również gotówkę w kwocie ok. 8 tys. zł. i 500 euro.

Na wniosek policjantów z KSP prokurator przedstawił obydwu zatrzymanym zarzut przygotowania do wprowadzenia do obiegu znacznej ilości środków odurzających i dodatkowo w przypadku 44-latka zarzut posiadania broni palnej. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucane im czyny grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań osób związanych z tą sprawą.

(źródło policja.waw.pl)

Być może na pierwszy rzut oka tytułowa teza może wydawać się nieprawdziwa. Niestety wbrew pierwszemu wrażeniu jest to trudna prawda, do której pod żadnym pozorem nie chcą się przyznać socjalistyczni politycy sprawujący władzę w Polsce.

Skomplikowanie przepisów umożliwiających nabycie uprawnienia do posiadania broni sprawia, że wiele osób nie podejmuje nawet wyzwania. Gdy nałoży się na to koszty całej procedury i dolegliwość utrzymywania pozwolenia na broń, to np. pozwolenie na broń do ochrony osobistej jest poza zasięgiem zwykłego Polaka, a pozwolenie na broń w celu sportowym czy kolekcjonerskim jest istotnym wydatkiem, na który nie każdego stać.

Przestępcy z tych trudnych i kosztownych procedur nie korzystają. Po prostu. Mają metody na uzyskanie broni poza regulacjami prawnymi. Nie istnieje jakakolwiek zależność, że im trudniej uzyskać pozwolenie na broń, tym trudniej broń wpadnie w ręce przestępcy. Im trudniej uzyskać pozwolenie na broń, tym trudniej przestrzegający prawa obywatel broń może posiadać, ale procedury administracyjne nie stanowią żadnej bariery dla nieprzestrzegających prawa obywateli.

Powyższa wiadomość, nie pierwsza na blogu, jest tego najlepszym przykładem. Pan przestępca broń i amunicję miał, po prostu miał bez pozwolenia. Kupił pewnie gdzieś i nie zwracał uwagi na wymogi pozwolenia na broń, bo po co zajmować się czym co z punktu widzenia jego zawodu jest nieistotne.

Proponuję zmianę myślenia i uprzywilejowanie przestrzegających prawa Polaków względem przestępców. Uprzywilejowanie polegać musi na złagodzeniu procedur uzyskania pozwolenia na broń. Tylko tak praworządny obywatel może wyrównać szansę z panem przestępcą. Tylko niestety na to nie chcą zgodzić się tzw., politycy. Głupi, bezgranicznie głupi politycy spod znaku socjalizmu.

Proponuję partię zwykłych Polaków, żadnych panów i pań polityków, tylko Polaków, którzy założyli partię, bo nie mogli patrzeć na ten otaczający nas bajzel!