Z cyklu broń ratuje życie: młoda matka, w obronie siebie i dziecka, zastrzeliła atakującego intruza

Sprawa stara, ale bardzo pouczająca.

W dniu sylwestra Sarah Mckinley młoda matka, chroniąc swoje 3 miesięczne dziecko, oddala śmiertelny strzał w kierunku intruza, a wszystko to wydarzyło się w niecały tydzień po śmierci ojca dziecka, który zmarł na raka.

Według słów kobiety w dniu pogrzebu jej męża młody mężczyzna pojawił się pod jej domem, twierdząc, że jest tylko sąsiadem, który chciałby się przywitać, ona jednak nie zdecydowała się go wpuścić do domu.

W dzień sylwestra 2011 ten sam osobnik tym razem uzbrojony w 12-calowy nóż myśliwski pojawił się pod drzwiami wraz ze swoim kompanem. W czasie, gdy jeden z mężczyzn usiłował dostać się do środka, McKinley zadzwoniła pod 911 w międzyczasie sięgając po strzelbę kaliber 12.

McKinley powiedziała współpracującej z ABC News stacji KOCO TV, że szybko chwyciła za strzelbę, po czym udała się do sypialni skąd wzięła pistolet, po czym podając dziecku do ust butelkę z pokarmem wybrała numer alarmowy 911.

Młoda matka spytała dyspozytora: “mam broń w obu rekach czy to w porządku oddać strzał do niego, gdy pojawi się w drzwiach…”

W czasie gdy kobieta ponownie zadała pytanie, czy to w porządku oddać strzał do intruza. Dyspozytor zdążył ustalić ze wszystkie drzwi do jej domu były zamknięte na klucz.

Ja nie mogę ci powiedzieć, że ty możesz to zrobić, ale uczyń wszystko, co w twojej mocy, aby chronić swoje maleństwo – usłyszała od dyspozytora w trakcie 21-minutowego połączenia.

Kiedy pierwszy z mężczyzn uzbrojony w nóż dostał się do środka otwierając wcześniej drzwi kopniakiem. Nastoletnia matka oddała śmiertelny ostrzał w kierunku 24-letrniego napastnika. Policja klasyfikuje użycie broni jako usprawiedliwione.

Dopuszczalne jest oddanie strzału w kierunku nieupoważnionej osoby, która znajduje się w twoim domu, prawo dopuszcza użycie takiego środka i aprobuje użycie śmiertelnej siły – twierdzi detektyw policji w Blanchard.

Drugi z napastników wkrótce później oddał się w ręce policji.

“Nie zrobiła bym tego, ale tu chodziło o mojego synka” Powiedziała mediom kobieta. “To nie była łatwa decyzja do podjęcia, zamiast niego ofiara byłby mój synek, zdecydowałam, że nie pozwolę żeby to był mój syn, nie ma nic groźniejszego niż kobieta z dzieckiem”

(źródło abcnews.go.com ammoland.com)

Miała kobieta szczęście, że urodziła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie praktycznie patrzy się na prawo do obrony. Prawo do obrony i bezpieczeństwo jest fikcją gdy indywidualny człowiek nie dysponuje środkami umożliwiającymi mu samodzielną obronę. W USA jak czytacie prawo do obrony jest namacalne wygląda jak strzelba i pistolet, które są w każdym domu.

W Polsce mamy propagandę, hasła, zapewnienia socjalistycznych polityków, przekonywanie podporządkowanych im funkcjonariuszy służb wszelakich, że oni wszystko zrobią za nas. Najważniejsze, że zatroszczą się o nasze bezpieczeństwo. Prawda jest taka, że jest to wszystko fikcja, ściema i okłamywanie Polaków. Nikt nie może liczyć na pomoc czyjąkolwiek niż własną zapobiegliwość, w chwili i miejscu bezprawnego zamachu.

Niestety polski człowiek ma tendencję intelektualnego lenistwa. Nie chce mu się przetwarzać informacji, wyciągać wniosków, uważa, że ten w krawacie jest mądrzejszy. Niestety to także jest fikcja, która sprawia całkiem praktyczne skutki, polegające na tym, że prawo do obrony przed bandytą jest w Polsce napisane na kawałku papieru. Ładnie brzmi, całkiem uczenie o nim się opowiada, ale w praktyce bardzo bolesne jest stosowanie obrony koniecznej, oczywiście dla ofiary.

W tym roku jest czas wyborów, będę nieco więcej pisał o polityce. Prawo zmienia się przez tak zwaną politykę. Niechęć do polityki, wypieranie jej ze swojego otoczenia zupełnie nic nie da. Ona przyjdzie i zabierze lub da prawa, w zależności od tego kto je będzie uchwalał. Socjalistyczni politycy ułożyli nam Polskę jaką widać za oknem. Mi ta Polska się nie podoba, jest nieprzyjazna, czasem wręcz wroga wobec zwykłego Polaka. Właśnie ze sprzeciwu wobec takiej socjalistycznej Polsce powstał Ruch 11 Listopada i dzisiaj proponuję wam ten wybór: 

Komitet Wyborczy Ruch 11 Listopada zarejestrowany – idziemy po prawo posiadania broni