Niebezpieczni przestępcy posiadają nielegalnie broń – przykład z Bolesławca – Polakom w 2018 r. do obrony własnej wydano 121 pozwoleń na broń

Czasami nie chce mi się już pisać o tym jak wygląda życie w Polsce. Męczy mnie otaczająca socjalistyczna i najnormalniej niesprawiedliwa rzeczywistość. Bandyci posiadają broń bez pozwolenia, praworządny obywatel musi podjąć naprawdę istotne wyzwanie czasowe, finansowe i organizacyjne, aby otrzymać pozwolenie. Zastanawiam się czy coś zmienia się w świadomości ogłupionych Polaków w sprawach dotyczących broni palnej? Czy też daremny mój trud, codzienne pisanie, niewolnikami żeśmy się urodzili w socjalistycznym państwie i niewolnikami pomrzemy w jaszcze gorszym socjalizmie?

Szczerze pisząc irytujące jest to, że jak wiadomość z cyklu niebezpieczni przestępcy posiadają nielegalnie broń, to wiadomość z Polski, a jak z cyklu broń ratuje życie, to wiadomość z USA. Dzisiaj ciąg dalszy złych wiadomości z Polski, bandzior z Bolesławca miał broń. Jak podaje portal istotne.pl dzielny niedoszły złodziej całego bankomatu miał nielegalna broń, która usiłował podczas policyjnego pościgu wyrzucić. Wymyślili złodzieje, że ukradną ciągnik i ciągnikiem wyrwą ze ściany bankomat. Niestety im się to nie udało, bo stali spłoszeni przez policję. Jednego złodzieja złapano.

Wyobraźcie sobie, że w całej Polsce w 2018 roku wydano 121 pozwoleń na broń do ochrony osobistej. Rok wcześniej było to ponad 300 pozwoleń w tym celu. Znaczy się broń Polakom niepotrzebna. W innych celach wydano znacznie więcej pozwoleń na broń. Tam gdzie nie ma uznaniowości pana komendanta, tam gdzie policja ma założony kaganiec przepisów, tam od biedy wydają pozwolenia. Wyobraźcie sobie co by było z pozwoleniami na broń, gdyby znów dać komendantom wojewódzkim możliwość wydawania pozwoleń po uważaniu. Myślę, że taki jest plan, który z całą pewnością po wyborach poznamy.

2019-03-14 16:15 (PAP) Dolnośląskie/ Areszt za próbę kradzieży bankomatu przy użyciu traktora

Na trzy miesiące aresztował sąd w Bolesławcu Grzegorza G. który usiłował dokonać kradzieży z włamaniem jednego z bankomatów na terenie miasta. 39-latek podjechał do bankomatu ciągnikiem rolniczym i za pomocą pasów holowniczych próbował wyrwać urządzenie z podłoża.

Jak przekazał w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, do zdarzenia doszło 11 marca w godzinach nocnych, a bankomat znajdował się przy jednej z galerii handlowych w Bolesławcu. “39-latek podjechał do niego ciągnikiem rolniczym. Następnie na bankomacie i pojeździe zamocował pasy holownicze i próbował wyrwać urządzenie z podłoża. Próba nie powiodła się z powodu zerwania użytych przez podejrzanego pasów. Bankomat uległ jednak zniszczeniu” – powiedział prokurator.

Dodał, że mężczyzna próbował uciekać przed policjantami prowadzonym przez siebie ciągnikiem oraz pieszo, ale został zatrzymany. Znaleziono przy nim broń palną wraz z amunicją, a także blisko 3 gramy amfetaminy.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu postawiła mężczyźnie zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem bankomatu oraz zniszczenia urządzenia o wartości ponad 33 tys zł. “Ponadto Grzegorzowi G. zarzucono posiadanie bez zezwolenia broni palnej i amunicji, posiadanie substancji psychotropowych oraz przestępstwo niezatrzymania się na żądanie funkcjonariuszy policji. Ustalono także, że użyty przez podejrzanego ciągnik rolniczy pochodził z kradzieży, wobec czego sprawcy zarzucono przestępstwo paserstwa” – przekazał prok. Czułowski.

Poinformował, że mężczyzna przyznał się od popełnienia zarzuconych mu czynów. Na wniosek prokuratury sąd aresztował G. na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak dodał prokurator, śledczy ustalili, że G. nie działał sam i obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych sprawców. (PAP)