Z cyklu broń ratuje życie: 78-letni mężczyzna postrzelił włamywacza, który z łomem w ręku próbował wedrzeć się do jego domu

USA, Chicago. 78-letni mężczyzna postrzelił jednego z trzech włamywaczy, którzy przy pomocy łomu usiłowali wedrzeć się do jego domu.

Było to wieczorem 8 kwietnia 2019 r. Trzech mężczyzn usiłowało przy użycia łomu wejść do domu starszego człowieka.

Gdy mężczyzna usłyszał jakich hałas otworzył jedne drzwi i zobaczył jednego z napastników, którzy zamierzył się łomem, aby rozbić szybę w drugich drzwiach.

Mężczyzna bojąc się o swoje życie strzelił przez drzwi, trafiając jednego bandytę. Wszyscy przestępcy w tym momencie zaczęli uciekać.

Policja poszukuje przestępców. 78-mężczyzna miał licencję na posiadanie broni. Będąc wolnym człowiekiem, bez zarzutów o jakiekolwiek przestępstwo, mężczyzna opowiada dziennikarzom o przebiegu napadu, prosi jednak o zachowanie anonimowości.

(źródło chicago.cbslocal.com)

Każdy dzień przynosi wspaniałe świadectwa tego jak bardzo ludziom potrzebna jest broń palna. Ten stary człowiek być może i straciłby życie, gdy nie miał broni, a brak broni oznaczałby wpadnięcie w łapy włamywaczy.

Z  cyklu broń ratuje życie – jedyny taki cykl wpisów w całym polskim internecie. To naprawdę ważne, aby te wpisy docierały do jak największej ilości odbiorców. W mediach głównych tylko podają takie wiadomości, w których broń służy do popełniania przestępstw.