Nielegalna broń to czasem bardzo okazałe egzemplarze

65-latek podczas wiosennego porządkowania garażu po zmarłym teściu natrafił tam na kilka jednostek broni palnej i amunicji. Wśród znalezisk był także granat. Cały arsenał został zabezpieczony, a policjanci wyjaśniają pochodzenie odkrytych przedmiotów.

Nawet zwykłe wiosenne porządki mogą przynieść nie lada emocje. Przekonał się o tym 65-latek, który postanowił uporządkować garaż należący niegdyś do jego zmarłego kilka lat temu teścia. Kielczanin podczas sobotnich prac natrafił na niezwykłe znalezisko. Nie używany od lat garaż skrywał we wnętrzu całkiem spory arsenał. Mężczyzna zawiadomił policję. Na miejscu zabezpieczono broń myśliwską i krótką, pistolet maszynowy, amunicję oraz ręczny granat. Stróże prawa ustalili, że przez pewien czas garaż ten wynajmował 53-letni mężczyzna. Policjanci ustalają, kto mógł być właścicielem zabezpieczonego militarnego znaleziska.

(źródło swietokrzyska.policja.gov.pl)

Kolejna wiadomość, również ze strony kieleckiej KWP:

Włoszczowscy policjanci udzielając asysty komornikowi podczas czynności eksmisji, u 43-letniego mieszkańca gminy Włoszczowa znaleźli nielegalną broń i amunicję. Mężczyzna został zatrzymany, a grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolność.

Wczoraj przed godziną 10 w trakcie udzielania asysty komornikowi sądowemu podczas czynności egzekucyjnych, włoszczowscy policjanci w mieszkaniu 43-latka znaleźli nielegalną broń. Ponadto w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 11 sztuk amunicji. Mieszkaniec gminy Włoszczowa został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, natomiast zabezpieczona broń w najbliższych dniach zostanie przekazania do ekspertyzy biegłemu. 

(źródło swietokrzyska.policja.gov.pl)

Obrzyn jak obrzyn, może być stary złom, ale pistolet maszynowy i to Glauberyt to już jest coś. Do tego pistolet, też całkiem współczesny, niestety nie rozpoznaję co to jest. Sztucer – też całkiem elegancko wygląda. Nie znam się na broni myśliwskiej i nie wiem co to jest, ale nie jest to byle co.

Po tym co widzę na stronie policji w Kielcach nabieram przekonania, że w nielegalnym posiadaniu jest w Polsce naprawdę całkiem poważny arsenał i okazałe sztuki broni. Przecież takie znaleziska są tylko wierzchołkiem góry tego co jest. Nigdy nikomu nie uda się zwalczyć nielegalnego posiadania broni, a w szczególności nie walczy się z tym zjawiskiem tak, że utrudnia się dostęp do broni przestrajającym prawa obywatelom.