Masowe morderstwo z użyciem broni w Meksyku, gdzie jest tylko jeden sklep z bronią palną

2019-04-20 08:37 (Reuters/PAP) Meksyk/ 13 osób zginęło w strzelaninie w barze

13 osób poniosło śmierć, a cztery zostały ranne w piątkowej strzelaninie w barze w meksykańskim mieście Minatitlan. Motyw ataku uzbrojonych napastników pozostaje nieznany.

Wśród ofiar śmiertelnych jest siedmiu mężczyzn, pięć kobiet oraz dziecko. Do strzelaniny doszło podczas rodzinnego święta. Według lokalnych władz napastnicy szukali w lokalu właściciela baru w centrum Minatitlan; Reuters pisze jednak o nieznanym motywie.

Piątkowa strzelanina była jedną z najbardziej krwawych w tym roku w Meksyku. Służby bezpieczeństwa zapewniają, że trwa operacja mająca na celu schwytanie zabójców.

Zdecydowaną walkę ze zorganizowaną przestępczością i przemocą zapowiada zaprzysiężony w grudniu ubiegłego roku nowy prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador. W niedzielę planowo odwiedzić ma on stan Veracruz, w którym położone jest miasto Minatitlan. W tym regionie nad Zatoką Meksykańską regularnie dochodzi do pełnych przemocy porachunków między gangami. (PAP)

O przestępczości i broni w Meksyku poczytajcie więcej na stronie hoplofobia.info. Na trybunie też coś o tym dzikim państwie pisałem. Jedno jest pewne, w oparciu o to niewyobrażalne morderstwo, a właściwie rzeź kobiet i dzieci. Zjawisko legalnego posiadania broni palnej albo posiadania broni palnej przez przestrzegających prawa obywateli, pozostaje w ścisłym związku z tzw. strzelaniami i morderstwami. Nie, nie pomyliłem się w swojej ocenie.

Ten związek jest taki:

W Meksyku jest tylko 1 (słownie: jeden) sklep z bronią palną, a samo zjawisko posiadania broni na pozwolenie jest marginalne. Pomimo tego? Nie! Właśnie z tego powodu dochodzi to takich rzezi jak na powyższych zdjęciach. Posiadanie broni palnej przez bandytów nie pozostaje w żadnym związku z czymś co by można określić jako zjawisko legalnego posiadania broni palnej albo posiadanie broni palnej przez przestrzegających prawa obywateli. 

Posiadanie broni palnej przez bandytów i jej bezkarne używanie wobec kobiet i dzieci pozostaje jednak w ścisłym związku z faktem, że w Meksyku jest 1 (słownie: jeden) sklep z bronią palną, a broń jest na surowo reglamentowane pozwolenia. Bandyci mogą bezkarnie strzelać do kogo chcą, bo oni mają broń nie ze sklepu z bronią, a o to aby ofiary broni nie miały dba meksykański rząd. Lewicowy (socjalistyczny) rząd oczywiście.

Oczywiście nakłada się na przestępczość w Meksyku cała masa przeróżnych zjawisk społecznych, narkotyki, kultura, religia itp. Jednak nie można zamykać oczu na fakt, że w Meksyku dochodzi do brutalnych przestępstw z użyciem broni palnej, a tam o legalnym posiadaniu broni najlepiej świadczy ten jedyny sklep na cały 130 milionowy kraj.

 

 

Kategorie: Wiadomości