Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki skupia najwięcej członków w swojej prawie 150-cio letniej historii

National Rifle Association of America (NRA, Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki) – organizacja obywatelska działająca na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. NRA działa na rzecz propagowania wolności obywatelskich, a przede wszystkim prawa do posiadania broni palnej, a także prawa do polowania i samoobrony z jej użyciem.

Bezpośrednio po wyborach prezydenckich liczba członków NRA zwykle spadła, tak było dotychczas. Obecnie jest inaczej, NRA odnotowuje największy w swojej prawie 150-cio letniej historii wzrost. Aktualnie liczba członków Narodowego Stowarzyszenia Strzeleckiego Ameryki wynosi 5,5 miliona osób.

Działacze NRA uważają, że członkowi NRA w ten sposób przygotowują się do kolejnych wyborów prezydenckich. Widoczny wzrost członkostwa w NRA nastąpił po masowym mordzie w Parkland na Florydzie i rozpętanej po tej zbrodni nagonce środowisk lewicowych na Drugą Poprawkę do amerykańskiej Konstytucji.

Spodziewany wzrost członków będzie ciągle postępował, aż do kolejnych wyborów prezydenckich w 2020 roku. Donald Trump jest entuzjastycznym zwolennikiem prawa ludzi do posiadania broni. W  tym roku po raz trzeci wystąpi na corocznej konwencji stowarzyszenia, w tym roku odbywającej się w Indianapolis. Na konwencji będzie przemawiał również wiceprezydent Mike Pence, równie entuzjastyczny zwolennik Drugiej Poprawki.

W Ameryce, pomimo sprawowania prezydentury przez niewątpliwego zwolennika prawa ludzi do posiadania i noszenia broni, rozgrywa się największy atak na Drugą Poprawkę. Skrajnie lewicowi Demokraci w Izbie Reprezentantów podejmują przeróżne inicjatywy mające za cel ograniczenie tego podstawowego obywatelskiego prawa.

Członkostwo w NRA może być roczne, dwuletnie, trzyletnie, pięcioletnie lub dożywotnie. W zależności od wybrania opcji członkowskiej uiszcza się odpowiednią składkę, w przedziale od 45 dolarów aż do 1500 dolarów. Możliwości opisane są na stronie membership.nra.org. Członkiem NRA można być nie będąc Amerykaninem, ani nawet nie mieszkając w USA. Od 2017 roku jestem 5-cio letnim członkiem NRA.