IV Zlot Kolekcjonerów Broni 1-2 czerwca 2019, Fort VI Poznań

Miło nam poinformować o Zlocie Kolekcjonerów Broni w Poznaniu, który odbędzie się na terenie Fortu VI (ul. Lutycka 115), koniec ul. Dojazd w dniach 1-2 czerwca 2019 roku.

Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu jest odpowiedzią na zainteresowanie środowisk kolekcjonerskich i społeczeństwa tą tematyką i ma charakter imprezy otwartej.

Wezmą w niej udział kolekcjonerzy rozmaitej broni, obejmując  historyczną i współczesną broń palną, broń białą, myśliwską, gazową, pneumatyczną, czarnoprochową, wyposażenie wojskowe, repliki broni, przedmioty związane z technikami walki, odznaczenia i emblematy, książki, pojazdy wojskowe. Bez broni masowego rażenia.

Wśród licznych eksponatów, które będzie można obejrzeć podczas Zlotu, są: największy strzelający rewolwer na świecie, ważący 45 kg i wpisany do księgi rekordów Guinnessa, skonstruowany przez Ryszarda Tobysa, karabin Maroszka, złote Kałasznikowy, legendarne pistolety Vis Yeti, niemieckie karabiny maszynowe z I i II Wojny Światowej, kolekcja Luger’ów Parabellum P-08, Mauser C-96 z Czerwoną Dziewiątką, niemiecki karabin samopowtarzalny Gew41(W), karabiny AK-47 w różnych odmianach i wiele innej, nie tylko palnej broni historycznej
i współczesnej. Zobaczymy kilka karabinków StG44, amerykańskie Garandy i Grease Guny, karabiny MG34 i MG42. Ciekawostką będzie legendarny FG42 i przodek MP44 –czyli MkB42(H).

Między wieloma ciekawostkami, znajdą się też karabiny i pistolety odkupione z magazynów łódzkiej filmówki, które począwszy od lat powojennych używane były przy realizacji wielu znanych i lubianych polskich filmów i seriali.

Filmowymi bohaterami są niemiecki karabinek szturmowy MP43 oraz angielski peem Lanchester MKI wyprodukowany na początku II wojny. Używano ich na planie serialu „Czterej Pancerni i Pies”.  Będzie tez kilka Stenów ostatnio użytych przy realizacji filmu „Miasto 44”, pistolety Parabellum używane przy kręceniu „Stawki większej niż życie”.

Podczas Zlotu udostępnimy do zwiedzania wnętrza fortu z nowymi eksponatami i zaprezentujemy historyczne dioramy. Będzie można objechać fosę fortu zabytkowymi pojazdami wojskowymi, czynna będzie strzelnica pneumatyczna i stanowiska handlowe.

Równolegle odbędzie się organizowany przez Poznańskie Zaprzęgi, zlot motocykli z wózkami bocznymi.

Podczas ubiegłorocznej edycji kolekcjonerzy prezentowali ponad 1000 egzemplarzy rozmaitej broni.

Kolekcjonerów zapraszamy już od piątkowego popołudnia.

Wstęp dla Publiczności w sobotę 1 czerwca w godzinach 10-18 , a w niedzielę 2 czerwca w godzinach 10-16. Bilety wstępu 6 zł dla osób do 16 roku życia, 12 zł pozostałe.

Zapraszamy do odwiedzenia nas z całymi rodzinami. Nie zabraknie sprzętu wojskowego i inscenizacji historycznych. Otwarte będą podziemia fortu, do zwiedzania zarówno z przewodnikiem jak i samodzielnie. O dobrą strawę zadba kuchnia polowa. Dostępne będą kraftowe piwa i tradycyjnie już na tą okazję forteczne piwo „Kolekcjoner”

Więcej informacji na Facebooku https://www.facebook.com/events/2128926277203904/

Formularz rejestracyjny Uczestnika Zlotu

Organizatorzy: Stowarzyszenie Zbrojownia FortPoznan.pl

Kontakt do organizatorów: 
Marcin Walkowiak – zgłoszenia, organizacja, media  501 44 55 66

Rafał Kotwicki – tematy merytoryczne, kolekcjoner broni 601 553 206

zlot@fortpoznan.pl

Każdego roku obiecuję sobie, że pojadę na ten zlot. W sumie nie jest to tak daleko od miejsca gdzie mieszkam. Niestety w każdym roku zawsze coś, a bardzo mnie ciekawi jak rozwijają się takie imprezy, bo przecież to w ten sposób rozwija się w Polsce kultura posiadania broni palnej. Może w tym roku w końcu wsiądę na motocykl i pojadę popatrzeć.