Sprawca morderstwa na Uniwersytecie Karoliny Północnej nie interesował się bronią, miał problemy z osobowością, a uniwersytet jest strefą wolną od broni

W amerykańskim internecie powoli pojawiają się informacje o sprawcy masowego mordu na Uniwersytecie Karoliny Północnej, który miał miejsce we wtorek 30 kwietnia 2019 r.

Sprawca wtorkowej strzelaniny na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Charlotte, w wyniku której zginęły 2 osoby, a 4 odniosły rany to student tej uczelni, 22-letni Trystan Andrew Terrell – donoszą lokalne media. Został zatrzymany przez straż kampusu.

W doniesieniach prasowych podkreśla się, że szybka reakcja straży uczelnianej uratowała wiele istnień ludzkich. Jak wyjaśnił szef policji odpowiedzialnej za porządek i bezpieczeństwo na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Charlotte, Jeff Baker, dwóch funkcjonariuszy bardzo szybko po otrzymaniu informacji o strzałach weszło do budynku Kennedy Hall, gdzie trwały ostatnie zajęcia w tym semestrze i bez trudu unieszkodliwiło napastnika.

Dzisiaj wiadomo, że ofiar było stosunkowo niewiele, bo jeden z zaatakowanych w klasie studentów podjął z mordercą walkę i próbował go powstrzymać gołymi rękami. Riley Howell nie mogąc uciekać rzucił się na zabójcę i przewrócił go, dając szansę na ucieczkę innym.

Media społecznościowe obiegło nagranie pokazujące moment, gdy Trystan Andrew Terrell wsiada do samochodu policyjnego przed przewiezieniem go do aresztu. Mężczyzna odwraca nagle głowę. Na twarzy ma szeroki uśmiech.

Do morderstwa doszło o godz. 17:45 ( godz. 23:35 w Polsce), 30 kwietnia 2019 r. w budynku “Kennedy Hall”, gdzie mieści się rektorat i sale wykładowe.

Media podają, że gdy padły pierwsze strzały, władze uczelni opublikowały na Twitterze apel do studentów następującej treści: “Uciekajcie, kryjcie się, walczcie, lecz przede wszystkim zadbajcie o własne bezpieczeństwo!”

Trystan Andrew Terrell

W internecie można odszukać informacje, że Trystan Andrew Terrell był chłopakiem autystycznym – nie miał kolegów, z nikim nie rozmawiał. Autyzm nie jest chorobą psychiczną, to rodzaj zaburzeń rozwojowych. Symptomy to wycofanie, czyli unikanie kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Przyczyna autyzmu nie została dotąd w pełni poznana. Morderca nie był notowany za przestepstwa. Jego dziadek powiedział dziennikarzom, że Trystan Andrew Terrell nigdy nie insertował się bronią.

Prawo Karoliny Północnej zabrania każdej osobie, w tym posiadaczowi pozwolenia na noszenie  broni w ukryciu, noszenia broni palnej, otwarcie lub ukrytej, na terenie edukacyjnym lub w ramach zajęć programowych lub pozalekcyjnych organizowanych przez szkołę. Prawo pozwala posiadaczowi pozwolenia na przechowywanie broni palnej w zamkniętym pojeździe na parkingu instytucji szkolnictwa wyższego.

No i cóż… pan morderca chociaż dziwaczny i nie wiadomo z jakiego powodu wpadł na pomysł aby zamordować swoich kolegów i koleżanki, wiedział co czyni. Wziął pistolet i poszedł tam, gdzie był pewny, że inni nie będą posiadali broni. Poszedł mordować do gun free zone. Aby zapobiegać tego typu sytuacjom lewica proponuje jeszcze więcej zakazów, stref wolnych od broni, a zdrowy rozum podpowiada dokładnie odwrotne działanie.

Gdyby ten chłopak, który z gołymi rękoma rzucił się na mordercę miał pistolet, sprawy by nie było, byłby kolejny odcinek z cyklu broń ratuje życie. Lekarstwem na zło nie są zakazy posiadania narzędzi, które mogą być wykorzystane do uczynienia komuś krzywdy. Pistolet jest takim urządzeniem. Tym urządzeniem można zadać śmierć, ale można się i od śmierci obronić. Morderca Terrell nie interesował się nawet bronią i to broń nie powiedziała mu, że ma iść mordować.