Mądry Żyd po szkodzie – w synagodze w Poway w Kalifornii podczas ataku mordercy był uzbrojony Żyd, bo prosił go o to rabin

„Proszę, miej broń przy sobie, nigdy nie wiadomo, kiedy będzie nam potrzebna”.

Ile opisów strzelaniny w synagodze zaczyna się od tego komentarza? A tymczasem dokładnie takimi słowami rabin Yisroel Goldstein zachęcił będącego poza służbą oficera straży granicznej, który chodził do synagogi Chabad of Poway.

Media nie chcą pisać o ludziach noszących broń podczas wykonywania czynności religijnych. Wolą szkalować broń niż pochwalać bohaterskie czyny uzbrojonych obywateli. To drugie nie pasuje do bajki „broń jest zła, a ludzie dobrzy”.

W następstwie październikowej strzelaniny w synagodze w Pittsburghu (11 ofiar śmiertelnych), rabin Goldstein powiedział: „Wszystkie domy modlitwy poczuły się bezradne”, dodając że bardzo obawiał się, że jego kongregację może dotknąć podobny atak. Chciał nawet wynająć uzbrojoną ochronę, ale koszty były zbyt wysokie.

Rabin Goldstein to jednak rzadki gatunek człowieka w świecie, gdzie mądrości tyle, co kot napłakał. Zdecydował, że trzeba polegać na uzbrojonych ochotnikach. Mijały miesiące i prawdopodobieństwo ataku wydawało się mniejsze. A jednak rabin wiele razy prosił oficera straży granicznej Jonathana Moralesa, aby przynosił broń na nabożeństwa, tak na wszelki wypadek.

I taki wypadek zdarzył się w zeszłym tygodniu, kiedy tchórzliwy bandyta wszedł do synagogi z zamiarem zabijania. Morales, który właśnie odbył trzygodzinną podróż do synagogi nie tylko dzielnie stawił czoła mordercy, którego ofiarą padła już Lori Gilbert Kaye, ale popędził za nim i ostrzelał samochód uciekającego mordercy. Ten „dobry człowiek z bronią” powinien być w nagłówkach wiadomości, a jest chowany w ostatnich akapitach artykułów o tragedii.

Instytucje żydowskie poczyniły ostatnio inwestycje w dziedzinie bezpieczeństwa, czy to wynajmując prywatną ochronę, czy instalując CCTV czy polegając na ochotnikach.

Russell Moore (prezydent Komisji do spraw Etyki i Wolności Religijnej, która działa w Konwencji Południowych Baptystów powiedział: „Możemy nie zgadzać się co do wielu ważnych spraw, nawet tych o najwyższym znaczeniu, ale co do jednego powinniśmy być zgodni: nie powinno się strzelać do ludzi w czasie nabożeństw”.

(źródło gunownersca.com opracowanie Paweł Machała)

rabin Yisroel Goldstein

Pamiętacie co stało się po masowym mordzie w synagodze w Pittsburghu? Żydzi zaczęli się uczyć strzelać, aby nie dopuścić do kolejnej masakry. Okazuje się, że nie tylko taką mądrością się posługiwali, ale jeszcze czynili to co czym czytaliście powyżej.

Mądry Żyd po szkodzie, a Polak po szkodzie głupi.

W czasie Holokaustu Żydzi ponieśli  straszliwe straty, dzisiaj mają potężną, nowoczesną, póki co niezwyciężoną armię. Ponieśli  Żydzi straty podczas mordu w synagodze, na kolejny raz się przygotowali.

W czasie II wojny światowej Polacy ponieśli straszliwe straty, dzisiaj mają dziadowską armię, a jedyną nadzieją na to, że nad obcy nie napadną są sojusze z silniejszymi. Nie ponieśli  wprawdzie szkody Polacy w polskim kościele, ale zgodnie z zapewnieniami polskich polityków na posiadanie dp obrony broni są za głupi, nieprzygotowani. Gdyby w Polsce jaki morderca zabił w masowej strzelaninie tyle ludzi co w synagodze w Pittsburghu, to mieliby wszyscy Polacy bana na posiadanie broni, a politycy publicznie by pokazywali pustkę swoich głów, tak w bzdurach jakie uskuteczniał publicznie już pan wiceminister Zieliński. Przypominam o co chodzi:

Otóż ja Panie pośle chcę bardzo wyraźnie  podkreślić, że w moim przekonaniu, i to jest filozofia, którą przyjął nasz rząd, rząd Pani Premier Beaty Szydło. Zresztą to jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje.

Dla chętnych lektura. Kiedyś zamieściłem na blogu artykuł pastora Pawła Chojeckiego z Lublina pt. Żydowski projekt dla Polski. Przeczytajcie. Wołam, krzyczę, przekonuję – robię co mogę aby Polak nie był głupi. Niestety, póki co mam takie przekonanie, że mądry Żyd po szkodzie, a Polak po szkodzie głupi.

 

Uzupełnienie. 9.05.2019 r. Nagrałem dzisiaj w czasie jazdy samochodem komentarz video: