Na Florydzie nauczyciele będą mogli nosić broń podczas lekcji, w celu obrony własnej i uczniów

Republikański Gubernator stanu Floryda Ron DeSantis podpisał stanową ustawę dającą prawo nauczycielom noszenia w ukryciu broni  podczas lekcji. To rozwiązanie zapewnia podniesienie bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych.

Ustawa jest odpowiedzią na masowe morderstwo lewicowego dewianta w szkole Parlkand na Florydzie. Bezpośrednio po ataku w Parkland Prezydent Trump, ale i przedstawiciele służb policyjnych np. Szeryf hrabstwa Polk na Florydzie, Grady Judd, domagali się umożliwienia uzbrojenia nauczycieli aby zapobiegać podobnym zbrodniom.

Konsekwencją tego jest ustawa, uchwalona przez stanowy Senat i Izbę Reprezentantów, która umożliwia każdemu nauczycielowi w stanie Floryda przystąpienie do programu umożliwiającego mu noszenie broni w ukryciu podczas lekcji.

Warunkiem uzyskania prawa do noszenia broni przez nauczycieli w szkole, jest przejście kursu. Kurs dla nauczycieli ma być dość gruntowny, bo ma trwać aż 144 godziny. Dodatkowo nauczyciel ma przejść sprawdzenie przeszłości kryminalnej oraz badanie psychologiczne.

Wyznawcy lewicowych antywartości podnoszą alarm, że nowe prawo stworzy kolejne problemy. Podnoszą np. to, że nauczyciele będą błędnie identyfikować ewentualnych napastników.

 (źródło personaldefenseworld.com reuters.com radioszczecin.pl flgov.com)

Sprawa bardzo pozytywna. Niezbędne informowanie o tym Polaków. W Polsce, która póki co opanowana jest przez lewicowe antywartości i skrajnie socjalistycznych polityków, gdyby zdarzyła się jaka strzelanina w szkole, byłoby jak w Nowej Zelandii. Prawicowa-lewica zakazałaby wszystkim przestrzegającym prawa obywatelom czego tylko  by się dało zakazać. Wszystko to w trosce o nasze bezpieczeństwo, bo tylko służby mogą zapewniać w socjalistycznym państwie bezpieczeństwo.

Jak widzicie są inne możliwości, są inne wzorce, moim zdaniem lepsze, obywatelskie, rozumne i skuteczniejsze. Na wypadek zagrożenia ataków konieczne jest poszerzenie możliwości posiadania broni palnej przez przestrzegających prawa obywateli, a nie odwrotnie. No chyba, że ktoś zakłada, że wszyscy są wariatami i mordercami in spe, albo gdy ktoś uważa, że Polacy są niegotowi czyli gorsi od innych, a tak chyba myślą polskojęzyczni politycy.

Gubernator stanu Floryda Ron DeSantis

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trubun.org.pl, bo wpłaty z darowizn spadły. Na utrzymanie bloga na tym poziomie dostępu do informacji niezbędne jest comiesięczny wpływ na poziomie 1500 zł. Z reklamy otrzymuje fundacja 600 zł z darowizn no właśnie różnie. Ostatnio mniej. Pamiętajcie, ten blog naprawdę ma wartość, bo nie ma takiego drugiego miejsca w całym polskim internecie. Tej wartości nie wolno zaprzepaścić.

Uzupełnienie na podstawie wiadomości ze strony crimeresearch.org.

W 20 stanach USA od 20 lat istnieją przepisy umożliwiające noszenie broni przez nauczycieli do obrony siebie i uczniów. W tym czasie w tych stanach nie było ani jednego przypadku tzw. strzelaniny w szkole, nie było ani jednego przypadku aby nauczyciel zrobił coś komuś bądź sobie.

Z czego zatem biorą się obawy lewicowych aktywistów, dziennikarzy i innych ideologów, że pozwolenie nauczycielom na posiadanie broni sprawi problemy? Dwudziestoletnie doświadczenie dowodzi, że jakiekolwiek obawy są bezpodstawne? Może nie o fakty chodzi, a o siadanie strachu i utrzymywanie stanu zagrożenia uczniów narażonych na ataki lewicowych wykolejeńców?