Z cyklu broń ratuje życie: pastor chrześcijańskiego kościoła i jego żona strzelali do mężczyzny, który włamał się do ich domu

USA, Texas, Huston. Pastor i jego żona strzelali do mężczyzny, który włamał się do ich domu. Mężczyzna poniósł śmierć.

Policja podaje, że pastor kościoła metodystycznego Jeff Powers i jego żona usłyszeli  około 23,30 hałas od strony tylnych drzwi ich domu. Hałas obudził ich podczas snu. Wzięli więc broń i poszli sprawdzić co się dzieje. Zobaczyli mężczyznę włamującego się do domu.

Z obawy o swoje bezpieczeństwo obydwoje zaczęli strzelać do przestępcy. Napastnik poniósł śmierć na miejscu na skutek wielokrotnych ran postrzałowych.

Następnie małżeństwo wezwało policję, wyszli przed dom, położyli broń na ziemi i czekali na przyjazd policji.

Śledztwo trwa, ale już policja oświadczyła, że wobec pastora i jego żony nie będą wnoszone zarzuty.

(źródło abc13.com abcnews.go.com)

Pastor o którym mowa w wiadomości jest ze Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego. To rodzaj kościoła chrześcijańskiego, z nurtu protestanckiego. Zdaje mi się, że metodyści to dość powszechna denominacja w Ameryce.

Pastor miał broń, żona pastora miała broń. Oboje mieli broń przy łóżku. Oboje strzelali do napastnika. Przepiękne świadectwo tego, że w kulturze chrześcijańskiej (nie mylić z katolicką) broń to narzędzie służące do obrony przed agresją napastnika. W Biblii stoi jasno napisane, że kto nie ma broni, ma broń mieć. Jak nie ma pieniędzy na zakup broni, ma sprzedać nawet ubranie, a broń ma mieć.

Upieram się stanowczo przy tym, że rozbrojenie Polaków, wręcz zabobonny strach przed bronią, ma ścisły związek z tym, że Polska jest katolicka. Katolicyzm zaś naucza to co mówi papież Franciszek, a papież przekonuje, że rozbrojenie jest drogą do bezpiecznego życia.

Możecie się złościć, zgrzytać zębami, odżegnywać mnie od czci i wiary, ale niestety to ja mam rację, przemawiają za tym fakty. W protestanckiej Ameryce jest prawo ludzi do posiadania i noszenia broni (Druga Poprawka do konstytucji), w katolickiej Polsce jest przywilej posiadania broni, ostra reglamentacja i zakusy rządzących katolików na dalsze obostrzenia. Amen.

I jeszcze jedno. Może warto, o to was proszę, zainteresować się tym co sprawia, że w Ameryce jest jak jest. Tym czymś i kimś jest Biblia oraz Bóg objawiony w Biblii. Nie inaczej. Oni swoje wartości wyczytali z tej Księgi i opierają na Bogu.

 

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trubun.org.pl, bo wpłaty z darowizn spadły. Na utrzymanie bloga na tym poziomie dostępu do informacji niezbędne jest comiesięczny wpływ na poziomie 1500 zł. Z reklamy otrzymuje fundacja 600 zł z darowizn no właśnie różnie. Ostatnio mniej.