Przestępcy posiadają w Polsce broń, a Polacy nie – przykład z Gorzowa Wlkp.

Na stronie lubuskiej policji informacja o zatrzymaniu uzbrojonych przestępców narkotykowych:

W wyniku działań operacyjnych policjanci z wydziału d/w z przestępczością narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej przy udziale samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego w Gorzowie Wlkp. zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszyscy zatrzymani zostali aresztowani.

Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli ukrytą w torbie podróżnej broń palną – rewolwer – oraz 50 szt. ostrej amunicji. Rewolwer był załadowany. Ponadto policjanci znaleźli także kilka kluczyków do samochodów różnych marek, pałkę typu tonfa oraz podrobioną legitymację policyjną ze zdjęciem zatrzymanego mężczyzny, wystawioną na dane fikcyjnej osoby.

Posiadana przez jednego z panów przestępców broń palna była oczywiście legalna i posiadana przez niego na pozwolenie na broń – żartowałem. Oczywiście była nielegalna, posiadana bez żadnych niepotrzebnych dla przestępców formalności. Przestępcy w Polsce mogą posiadać broń bez  jakiegokolwiek pozwolenia. Jest to wprawdzie niezgodne z prawem, ale przecież na tym polega ich fach.

W województwie lubuskim pan Komendant Wojewódzki Policji w 2018 roku wydał 2 (słownie: dwa) pozwolenia na broń do ochrony osobistej. Łączna ilość szczęśliwców, którzy dostąpili przywileju posiadania broni do obrony własnej, według stanu na 31 grudnia 2018 r. w tym województwie wynosi 359 (słownie: trzysta pięćdziesiąt dziewięć) osób. Na terenie woj. lubuskiego mieszka około miliona mieszkańców.

Czy ja się bardzo mylę myśląc, że przestępcy bardzo się z tego stanu cieszą, a dzielna policja utrzymując ten stan działa w ich interesie? Oczywiście dzielni komendanci policji twierdzą, że im bardziej reglamentują broń, tym większym bezpieczeństwem się Polacy cieszą. Mam poważne wątpliwości na podstawie tego przykładu, że to rozumowanie można nazywać rozumowaniem. Czy to nie zwyczajny bełkot, bez związku z faktami? Właśnie w oparciu o to wszystko twierdzę, że przestępcy posiadają broń, a Polacy jej nie mają.

Wiadomość z policyjnej strony w całości:

Download (PDF, 187KB)

 

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trubun.org.pl. Moje możliwości oddziaływania na przestrzeń publiczną, są miarą waszego zaangażowania i wsparcia. Trwa przygotowanie do akcji billboardowej, bez waszego zaangażowania marna to będzie akcja.