Przygotowania do akcji bilbordowej „broń ratuje życie” – propozycje

Nieco ponad tydzień temu zapowiedziałem we wpisie pt. Przygotowania do akcji bilbordowej „broń ratuje życie” rozpoczęte, że zamierzam wrócić do tematu akcji bilbordowej. Chcę dosłownie wedrzeć się w przestrzeń publiczną, zarezerwowaną dla świętego spokoju i negatywnego mówienia o broni.

Chcę aby zazgrzytało w zębach tym co lubią święty spokój, aby musieli z radością lub złością wrócić uwagę na coś co nie pojawiało się dotychczas w polskiej przestrzeni publicznej.

Zamierzeniem moim jest wyjść poza miły internecik, poza miejsca gdzie są ludzie zainteresowani dostępem do broni. Moim zamierzeniem jest pokazać broń w kolorowym świetle dnia koło stacji benzynowej, przy sklepie, przy drodze wyjazdowej z miejscowości.

Chcę wzbudzić bezpiecznie kontrowersję, bo tylko ta zmusi do wywołania dyskusji o potrzebie posiadania przez Polaków broni. Chcę odwołać się do mojej strony trybun.org.pl, na której jest więcej i więcej przypadków pokazujących jak pozytywnie używana jest broń, jakie korzyści niesie w zdrowym społeczeństwie szerokie posiadanie broni przez przestrzegających prawa obywateli.

Tak można mniej więcej opisać cel, który mi przyświeca. Mniej więcej, bo pewnie dałoby się jeszcze coś dopisać.

Mając ten cel proponuję:

to mój faworyt 🙂 aktualny

Proszę o uwagi, rozumne, zmierzające do ewentualnego poprawienia projektów. Uwagi, które dadzą się zrealizować w racjonalnym zakresie wysiłku i możliwości. Pamiętajcie, że ta akcja nie ma wpasować się w to co ludzie myślą, a ma iść kontra toczonej medialnie narracji, że broń to mordujący potwór.

Posługuję się cytatami amerykańskich polityków z pełną świadomością i nie chcę z tego zamiaru rezygnować. Nie mamy swoich polityków formatu Trmp’a i Penc’a, to musimy korzystać z cytatów pochodzących od obcych. Właśnie taki zabieg chciałbym uczynić celowo, aby gdy ktoś mnie o to zapyta odpowiedzieć właśnie to i dodać, że polscy politycy głoszą socjalizm, więc nie można ich publicznie cytować. Poza tym ja lubię Trumpa i Penca i nie widzę powodu aby wstydzić się co mówią ci wielcy przywódcy wolnego świata.

Jak pisałem wcześniej, wykonane bilbordy będą do pobrania, aby każdy kto chce mógł je wykorzystać w swojej miejscowości. Jest też miejsce na którym mogą pojawić się logotypy tych, którzy będą chcieli wesprzeć tą akcję. Tu gdzie logo ROMB, gdzie moje logo Trybuna, mogą być i inne.

Jeszcze o grafice. Gdyby ktoś uważał, że powinna być inna grafika, samo napisanie tego nic nie daje. Wraz z uwagą powinna być propozycja, można szukać propozycji na tej stronie stock.adobe.com/pl/images

Najtrudniejsza sprawa i najważniejsza zarazem to pieniądze. Na tą akcję będą potrzebne pieniądze, społeczne pieniądze, wasze pieniądze, które przekażą Polacy. Nikt za was tego nie sfinansuje. Gdyby było tak, że będą Polacy oszczędni na tą sprawę, będzie w niewielkim zakresie, gdyby byli hojni będzie odbijała się szerokim echem po Polsce.

Kto chce, komu sumienie każe się zainteresować proszę o wsparcie. Można już wpłacać darowizny na ten cel na konto Fundacji Trybun.org.pl. Wszelkie dane bankowe znajdziecie na tej stronie.

Moje możliwości oddziaływania na przestrzeń publiczną, są miarą waszego zaangażowania i wsparcia.

Uzupełnienie. Propozycje zupełnie innego podejścia do grafiki:

Może nie ma co kombinować i po prostu wstawić VISa jako grafikę?

Oto efekty dalszych prac. Ogólnie to tych zdjęć jest tak dużo, że ja się powoli zaczynam gubić w ocenie tego co dobre, a co nie. Ma zwracać uwagę i tyle. Doszukiwanie się jakiegoś głębi w fotografii chyba jest nieco chybione. Każdy zobaczy i ta co chce.