Zawody KKS “Kaliber” na strzelnicy Battelfield w Malechowie

Można  powiedzieć, że dzisiaj był aktywnie spędzony dzień. Od 10 byłem na strzelnicy Battelfield w Malechowie, gdzie Koszaliński Klub Strzelecki “Kaliber” przeprowadził zawody strzeleckie. W ramach integracji klubu członkowie KKS Kaliber mogli wziąć udział w Majowym Pikniku Strzeleckim na strzelnicy Battlefield w Malechowie (Fort Marian).

W czasie trwania Pikniku rozegrane zostały dynamiczne zawody strzeleckie w trzech konkurencji: karabin centralnego zapłonu, strzelba gładkolufowa i pistolet centralnego zapłonu. Pośród uczestników rozlosowany został talon na pistolet Glock. Talon na odbiór broni trafił do klubowicza, który jeszcze nie posiada pozwolenia na broń, ale już czyni w tym kierunku starania. To jest moim zdaniem zachęcająca dla innych wiadomość, że jednak warto było być.

Smaczna grochówka dowieziona została dla uczestników zawodów w kuchni polowej, amerykańskim Hamerem. Naprawdę przyjemnie było taką zupę zjeść. 

Strzelnica Battelfield to ogromny obiekt, położony w Forcie Marian w Malechowie. Fort Marian to atrakcje dla miłośników  starych pojazdów militarnych, zebranych w znajdujących się tam muzeum.

Od zeszłego roku Fort Marian wzbogacił swoją ofertę o strzelnicę. Strzelnica Battelfield to dwie ogromne osie strzeleckie. Jedna przeznaczona do strzelania nawet na 250 metrów.

Dla osób zainteresowanych strzelectwem sportowym ten obiekt jest naprawdę idealny. Dogodny dojazd. Strzelnica położona jest przy drodze numer 6 po prawej stronie za miejscowością Malechowo jadąc w kierunku Koszalina.

Strzelnica, mam nadzieję, stanie się miejscem intensywnego rozwoju strzelectwa w okolicach Koszalina.

Kolejne zawody strzeleckie już 8 czerwca 2019 r., z nie mniejszymi niż na dzisiejszych zawodach atrakcjami…

Będą na tej strzelnicy zawody bardziej dynamiczne niż proste strzelanie do tarczy. Wielu klubowiczom ta forma już się znudziła Doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią, przede wszystkim powinno koncentrować się na strzelectwie dynamicznym. To oczywiście moje zdanie.

Na początek proponuję test FBI. Tak, to jest coś co klubowiczów KKS Kaliber wkrótce czeka… Wreszcie mamy do dyspozycji obiekt, w którym zupełnie swobodnie możemy najpierw ćwiczyć, a później urządzić nawet zawody.

Kto wybiera się na strzelnicę na trening testu? Tarcze do testu FBI mam. Kto chętny, dajcie znać, zaplanujemy wyjazd.

 

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trubun.org.pl. Moje możliwości oddziaływania na przestrzeń publiczną, są miarą waszego zaangażowania i wsparcia. Trwa przygotowanie do akcji billboardowej, bez waszego zaangażowania marna to będzie akcja.