Broń ratuje życie tylko wówczas gdy jest dostępna w czasie i miejscu przestępstwa, komuś kto chciałby przeciwstawić się mordercy

2019-05-22 10:30 (dpa,Media/PAP) Brazylia/ Zamordował byłą przyjaciółkę, zastrzelił trzy osoby w kościele

Brazylijskie media informują w środę o dramatycznych wydarzeniach, do których doszło w mieście Paracatu w stanie Minas Gerais na południowym wschodzie kraju. 39-letni mężczyzna zabił tam nożem byłą przyjaciółkę, a potem zastrzelił trzy osoby w kościele.

We wtorek wieczorem (czasu miejscowego) sprawca, 39-letni były żołnierz, wbiegł do ewangelikalnego kościoła Igreja Batista Shalom, chcąc zabić pastora, który był mężem zamordowanej chwilę wcześniej kobiety – poinformował portal Globo, powołując się na policję.

Pastorowi udało się uciec, ale napastnik zastrzelił w kościele jego ojca oraz dwie kobiety. Wezwani funkcjonariusze sił bezpieczeństwa użyli broni. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Portal Globo informuje, że wzburzeni mieszkańcy chcieli wedrzeć się do kościoła i rozprawić się z zabójcą, ale powstrzymała ich żandarmeria wojskowa.

Paracatu ma ok. 93 tys. mieszkańców; leży w odległości ok. 200 km na południowy wschód od Brasilii. (PAP)

To film pokazujący mały fragment tego co tam się działo. Jednoznacznie z tego wynika, że gdyby któraś z ofiar tam na miejscu miała broń palną, pan przestępca miałby wcześniej poważne problemy i może nie byłoby tylu ofiar.

Broń ratuje życie pod warunkiem wszakże, że jest dostępna w czasie i miejscu zamachu, komuś kto chce przeciwstawić się mordercy. W innym przypadku broń już nie ratuje życia. Broń w użyciu służb państwa służy do unieszkodliwienia przestępcy, nie do obrony ofiar przestepstwa.

Właśnie z tego powodu twierdzę, że ograniczanie dostępu do broni przestrzegającym prawa obywatelom to igranie z ich życiem, bo przecież nie wiadomo co, kiedy i gdzie może się zdarzyć.

Chcę odmienić świadomość Polaków i z tego powodu uruchomiłem akcję wyjścia poza internet z wiadomością, że broń ratuje życie. Banery już się drukują. Bilbordy lada chwila pojawią się w Koszalinie, Sławnie i Słupsku.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Moje możliwości oddziaływania na przestrzeń publiczną, są miarą waszego zaangażowania i wsparcia. Trwa realizacja akcji billboardowej, bez waszego zaangażowania marna to będzie akcja.