Jak to jest, że przestępcy w Polsce posiadają broń, skoro od dziesięcioleci trwa walka z tym zjawiskiem?

Wspominałem kiedyś o tym smutnym spostrzeżeniu, że jak piszę o tym, że broń ratuje życie, to wiadomość z USA. Gdy piszę, że przestępcy posiadają broń, to wiadomość z Polski. Jak to jest, że przestępcy posiadają broń, ciągle i ciągle i wcale jej nie ubywa?

Oczywiście pytanie to tylko takie zdanie aby zwrócić uwagę na nierozwiązywalny problem przy pomocy metod jakie stosowane są w Polsce.

Poniżej wiadomość ze strony lubuskiej policji, znowu smutna, bo dowodząca, że przestępcy w Polsce posiadają broń. Na dodatek nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu, posiadanie broni i amunicji oraz posiadanie narkotyków – odpowie 38 latek. W poniedziałek 27 maja w Konotopie uzbrojony mężczyzna wybijając dziurę w ścianie, włamał się do sklepu próbując wyciągnąć sejf z utargiem. Mężczyzna zaczął uciekać, kiedy usłyszał nadjeżdżający samochód. Policjanci nie dali mu jednak żadnych szans. Teraz mężczyzna odpowie za szereg przestępstw. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

W poniedziałek 27 maja o godzinie 03:20 w Konotopie nowosolscy policjanci w składzie sierż. Rafał Wawrzusiszyn oraz sierż. Jacek Kowalewski zauważyli wybity otwór w bocznej ścianie sklepu jednego z marketów, a następnie zauważyli mężczyznę uciekającego w kierunku lasu. W wyniku bezpośredniego pościgu, mężczyzna został bez trudu zatrzymany przez mundurowych. Włamywacz w trakcie ucieczki wyrzucił plecak, w którym znajdowała się broń palną z podpiętym magazynkiem, w którym znajdowała się ostra amunicja. Jak się okazało mężczyzna posiadał również przy sobie kilka naboi śrutowych do broni gładkolufowej. W trakcie ustaleń okazało się że był również drugi sprawca, który jako pierwszy zdołał uciec z miejsca zdarzenia. W toku dalszych czynności ujawniono narkotyki w miejscu zamieszkania 38 – latka. Mężczyzna odpowie za szereg przestępstw. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Sąd wobec mężczyzny zastosował 3 miesięczny areszt. Trwają ustalenia zmierzające do zatrzymania drugiego sprawcy usiłowania włamania do sklepu.

W Polsce główna metoda walki z posiadaniem broni przez przestępców to ograniczanie dostępu do broni przestrzegającym prawa obywatelom. Ograniczają, ograniczają, nic nie pomaga – przestępcy wciąż broń posiadają. Wyobraźcie sobie, że oni (decydenci) nawet nie dostrzegają, że pomylili adresata swoich restrykcyjnych praw.

Jakie lekarstwo na ten fakt, że przestępcy nadal posiadają broń? Jeszcze więcej ograniczeń dla przestrzegających prawa obywateli, którzy chcą posiadać broń palną. Jaki skutek przynosi ta metoda? Mniej przestrzegających prawa obywateli będzie miało broń palną, a posiadanie broni u przestępców jest constans.

Jak tak patrzę na te metody ograniczania dostępu do broni przestępcom, to mam wrażenie, że ci co je w Polsce wdrażają, tylko mówią, że chodzi o bezpieczeństwo, a w rzeczywistości chodzi o to jakie są faktyczne skutki. Chodzi o to aby przestrzegający prawa Polacy byli rozbrojeni.

image description

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Moje możliwości oddziaływania na przestrzeń publiczną, są miarą waszego zaangażowania i wsparcia. Trwa realizacja akcji billboardowej, bez waszego zaangażowania marna to będzie akcja.