Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojony emerytowany funkcjonariusz policji powstrzymał napad na sklep

USA, Indiana, Coatesville. 28 maja 2019 r. w nocy krótko przed północą do sklepu Turkey Hill przy stacji benzynowej wszedł napastnik z bronią w reku. Skierował broń na pracowników sklepu i zażądał pieniędzy.

Sytuację obserwował emerytowany funkcjonariusz policji, który miał licencję na noszenie broni i miał broń. Wszedł do sklepu aby pomóc pracownikom, oddał kilka celnych strzałów w dolną część ciała napastnika. Na tym zakończył się napad.

Przestępca został odwieziony do szpitala, poniesie odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo, w tym nielegalne posiadanie broni. Wobec interweniującego obywatela nie zostaną oczywiście wysunięte żadne oskarżenia.

(źródło wche1520.com)

Oto Ameryka, oto skutki Drugiej Poprawki. Marzy mi się takie coś jak Druga Poprawka w Polsce. Marzy mi się i nie zamierzam z marzeń rezygnować. Na najbliższy czas mam plan aby pokazać Polakom przyjazną grafikę, która może do myślenia sprowokować.

Więcej o tym we spisie pt. Już wkrótce takie bilbordy pojawią się w twoim mieście “Broń ratuje życie – akcja społeczna” – informacje. Do pełnego sfinansowania akcji brakuje jeszcze około 1500 zł. Zachęcam do wsparcia.