Pijani ukraińscy policjanci zastrzelili 5-letniego chłopca

2019-06-03 22:31 (PAP) Ukraina/ Nie żyje 5-letni chłopiec postrzelony przez pijanych policjantów

Na Ukrainie zmarł w poniedziałek 5-letni chłopiec postrzelony w głowę przez policjantów, którzy po pijanemu bawili się bronią. Dziecko walczyło o życie cztery dni. Policja twierdziła początkowo, że malec pośliznął się i uderzył głową o kamień.

„Niestety, wysiłki lekarzy nie przyniosły wyników. 5-letni Kyryło zmarł w szpitalu. Nic nie może być pocieszeniem dla rodziców i bliskich, ale jako prezydent i ojciec chcę zapewnić, że zrobię wszystko, żeby winni zostali sprawiedliwie ukarani” – oświadczył prezydent Wołodymyr Zełenski.

Do zdarzenia doszło w mieście Perejasław Chmielnicki w obwodzie kijowskim w ubiegły piątek. Chłopiec trafił wtedy do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy. Według raportu miejscowej policji dziecko zostało ranne podczas upadku w trakcie zabawy w pobliżu swego domu.

Lekarze, którzy zbadali chłopca, znaleźli jednak na jego głowie ranę postrzałową. Przysłani z Kijowa specjaliści z Państwowego Biura Śledczego ustalili, że dziecko zostało ranione przez dwóch policjantów, którzy bawili się przy spożywaniu alkoholu strzelaniem z pistoletu do puszek.

5-letni Kyryło został postrzelony na placu zabaw. Jego babcia mówiła mediom w niedzielę, że sprawcy, którzy zostali zatrzymani, przyznali się do winy.

„Naczelnik naszego komisariatu rejonowego przyjeżdżał do nas, na reanimację, i mówił, że oni przyznają się do winy, ale są tak pijani, że nie wiedzą, który z nich to zrobił. Byli pijani do nieprzytomności. Po prostu się bawili” – powiedziała.

W związku ze zdarzeniem przed siedzibą MSW w Kijowie zebrało się w poniedziałek wieczorem ponad 100 osób, które domagały się dymisji szefa tego resortu Arsena Awakowa. Ludzie przynieśli ze sobą znicze i zabawki. „Zabójcy” – napisali farbą na chodniku przed budynkiem.

zastrzelony chłopczyk

Brakuje cywilizowanych słów aby opisać to co te kreatury w policyjnych mundurach uczyniły. Powinni co najmniej gnić do końca swoich dni w najcięższym więzieniu albo i ponieść surowszą odpowiedzialność karną.

Cóż tu komentować, wniosek jest jeden. Mordercy i idioci są bez i w mundurach, a wybranie do posiadania broni palnej nie zaczyna się z chwilą włożenia służbowego uniformu. To dotyczy również Polski, niech nikt nie myśli, że to oni tacy upadli, a my tacy cywilizowani.

Wspierajcie Fundację Trybun.org.pl. Moje możliwości oddziaływania na przestrzeń publiczną, są miarą waszego zaangażowania i wsparcia. Trwa realizacja akcji billboardowej. Po podliczeniu i do pełnego pokrycia kosztów akcji potrzebne jeszcze około 1000 zł.