Minister Michał Dworczyk dostał od Fabryki Broni “Łucznik” Radom pistolet VIS – no i dobrze!

Na portalu wiadomosci.wp.pl pojawił się artykuł red. Sylwestra Ruszkiewicza o pistolecie VIS, który w prezencie od Fabryki Broni “Łucznik” Radom otrzymał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Z artykułu się dowiadujemy, że pan minister Michał Dworczyk otrzymał w prezencie pistolet VIS wz. 35 wyprodukowany na 90 lecie istnienia Fabryki Broni. Pistolet pan Dworczyk zarejestrował na pozwolenie na broń w celu kolekcjonerskim. Okazuje się też, że pan Dworczyk posiada patent i licencję strzelecką, być może ma też pozwolenie na broń w celu sportowym.  Pozwolenie na broń pan minister ma od sierpnia 2018 r.

W fakcie, że pan Dworczyk otrzymał pistolet VIS w drodze darowizny od spółki Skarbu Państwa nie dostrzegam żadnej sensacji, gdybym był prezesem Fabryki Broni “Łucznik” Radom starałbym się każdemu politykowi wręczyć w prezencie pistolet VIS. Stawiałbym tylko jeden warunek – pozwolenie na roń w celu sportowym lub kolekcjonerskim. Oby tylko chcieli robić pozwolenia i pistolety brać.

Moim zdaniem to dobra wiadomość, bo im więcej polskich polityków będzie zainteresowanych posiadaniem broni, im więcej polskich polityków będzie miało pozwolenia na broń, tym większa szansa na normalność w tej dziedzinie w Polsce. Przecież ci ludzie co do zasady pojęcia nie mają o tej dziedzinie życia społecznego, są zupełnie od naszej rzeczywistości oderwani.

Więc. Kibicujemy panu Dworczykowi na zawodach strzeleckich i czekamy na informacje jakie to kolejne egzemplarze broni nabył pan Dworczyk i jego koledzy.

Jedyna wątpliwa moim zdaniem rzecz, to wartość pistoletu, która jest deklarowana na kwotę poniżej 5000 zł. Ja za swój pistolet VIS, taki sam jak pana Dworczyka zapłaciłem 8000 zł. Teraz tak. Z jednej strony mamy cenę za jaką “chodzą” takie VIS-y i cenę ile tak naprawdę powinny być warte. Moim zdaniem powinny być warte grubo poniżej 5000 zł i z tego powodu chwalę ministra Dworczyka za zadeklarowaną wartość 🙂

pistolet VIS jaki ma pan Dworczyk, tylko czy z Trumpem się pan minister zgadza?

Wspierajcie Fundację Trybun.org.pl. Moje możliwości oddziaływania na przestrzeń publiczną, są miarą waszego zaangażowania i wsparcia. Trwa realizacja akcji billboardowej. Po podliczeniu i do pełnego pokrycia kosztów akcji potrzebne jeszcze około 1000 zł.