Zawody strzeleckie na strzelnicy Battlefield w Fort Marian w Malechowie uważam za udane

Dzisiaj, 8 czerwca 2019 roku na strzelnicy Battlefield w Fort Marian w Malechowie odbyły się zawody Battlefield #2. Zawody organizował Koszaliński Klub Strzelecki “Kaliber” i uważam zawody za udane. Zdobyłem  nawet pierwsze miejsce w konkurencji pistolet centralnego zapłonu na 25 metrów.

W zawodach brało udział 25 strzelców z różnych klubów strzeleckich z Pomorza Środkowego. Zawody rozegrane były w 6 konkurencjach strzeleckich. Trzy konkurencje karabinowe, dwie pistoletowe i jedna konkurencja z użyciem strzelby gładkolufowej. Konkurencje karabinowe dotychczas u nas niedomagały, więc poprawiamy tą część strzelania i z karabinu można było strzelać na 100 metrów z przyrządów mechanicznych i z użyciem optyki.

Kto był ten wie, że było to udane spotkanie posiadaczy broni palnej i tych, którzy broń wkrótce będą posiadali jako własną.

Medale i puchary wręczane były w niepowtarzalnej scenerii – muzeum pojazdów militarnych, które znajduje się w Forcie Marian. Jak widzicie tuż za podium czołg T-55, ciągle sprawny. Może kiedyś będzie okazja na przejażdżkę. Dzisiaj uczestnicy zawodów mieli okazję na wycieczkę po terenie Fortu Marian amerykańskim wojskowym samochodem ciężarowym. Wybaczcie, że nie podaję nazwy, ale po prostu nie znam się.

Strzelnica Battlefield to imponujący obiekt, z dwiema osiami strzeleckimi. Na powyższym zdjęciu oś mniejsza. Obok jest oś umożliwiająca rozgrywanie zawodów na dystansie nawet 200 i więcej metrów. Ta strzelnica jest największym tego rodzaju obiektem na terenie Pomorza Środkowego. Dojazd do strzelnicy jest bardzo dogodny, bo położona jest przy drodze numer 6, bezpośrednio za miejscowością Malechowo w kierunku Koszalina.

Kolejne zawody odbędą się 14 lipca 2019 r. przy okazji świętowania zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem z niemieckim łobuzami. Liczę na to, że w kolejnych zawodach będzie jeszcze więcej strzelców. Warto bywać na zawodach organizowanych przez KKS Kaliber na strzelnicy Battlefield, bowiem poza dyplomami i pucharami jakie otrzymują zwycięzcy konkurencji strzeleckich, losowany jest wśród wszystkich uczestników zawodów jakiś całkiem fajny pistolet.

W dzisiejszych zawodach rozlosowany był pistolet CZ P-09, który po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie zwycięzca odbierze w koncesjonowanym sklepie z bronią Ryś w Koszalinie. Oczywiście odebranie broni z zachowaniem rygorów ustawy o broni i amunicji.

W kolejnych zawodach rozlosowany będzie prawdopodobnie pistolet XDM, jeszcze nie wiem w jakiej wersji. Też będzie obowiązywała reguła, że odbiór będzie możliwy po spełnieniu wymagań przewidzianych przez ustawę o broni i amunicji i po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie.

W piątek przed dzisiejszymi zawodami mieliśmy trening strzelecki, sprawdzenie celności broni, przy okazji przygotowywaliśmy strzelnicę do zawodów. Tak też będzie przed kolejną edycją zawodów. Oznacza to, że 12 lipca 2019 r. spotykamy się po południu na strzelnicy Battlefield na strzeleckim treningu.

Moim marzeniem jest to, aby spotkania na strzelnicy były co tydzień. Strzelectwo sportowe musi się w Polsce intensywnie rozwijać i chciałbym aby strzelectwo stało się naszym narodowym sportem. A niby dlaczego tak ma nie być?!

Na koniec napiszę wam, że idę spać, bo późno i jestem zmęczony. Jutro napiszę o akcji Bilbordowej Broń ratuje życie, bo bilbordy już wiszą w Słupsku, Sławnie i Koszalinie.