Zabójstwo instruktorki na strzelnicy – morderca został zatrzymany przez drugiego instruktora

Wiele portali internetowych już podaje informację, że na strzelnicy w miejscowości Nietoperek niedaleko Międzyrzecza w Lubuskiem doszło do zabójstwa  instruktora. 23-letni mężczyzna śmiertelnie postrzelił tam instruktorkę, współwłaścicielkę strzelnicy.

W tym czasie mąż instruktorki – drugi współwłaściciel strzelnicy – kosił trawę. Gdy zobaczył co się zdarzyło podjął pościg za mordercą, który uciekając z bronią próbował strzelać do niego. Morderca został ujęty. Intuicja mi podpowiada, że do ujęcia wykorzystana była broń palna, którą jak się domyślam posiadał współwłaściciel strzelnicy.

Okoliczności dramatycznych wydarzeń wyjaśniają prokuratura i policja, sprawę prowadzą pod kątem zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Policja podaje, że morderca posługiwał się bronią wypożyczoną na strzelnicy.

(źródło rmf24.pl)

2019-06-14 14:49 (PAP) Lubuskie/ Zabójstwo na prywatnej strzelnicy w Nietoperku

Prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności zabójstwa 42-latki, która z mężem prowadziła prywatną strzelnicę w Nietoperku niedaleko Międzyrzecza (Lubuskie). Podejrzewany 23-latek jest w rękach policji – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Do tragedii doszło w piątek przed południem na prywatnej strzelnicy. Kiedy policja przyjechała na miejsce, sprawca był już zatrzymany, najprawdopodobniej przez męża ofiary. Postrzeloną 42-latkę reanimowali ratownicy z pogotowia, ale jej życia nie udało się uratować.

“Na miejscu pracują prokuratorzy i policjanci. Sprawa jest prowadzona pod kątem zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Sprawca prawdopodobnie usiłował również oddać strzał w kierunku męża ofiary. Prawdopodobnie posługiwał się bronią wypożyczoną na tej strzelnicy” – powiedział PAP Witkowski. (PAP)

Niemiła sprawa, bardzo niemiła. Słyszę od znajomych, że na tej strzelnicy odbywały się naprawdę fajne zawody, a właściciel – był policjant na emeryturze – urządził strzelnicę, która była dość znana w tej części Polski.

Podejrzewam, że do zatrzymania używana była broń palna, chociaż ponoć właściciel strzelnicy to wyjątkowo sprawny fizycznie człowiek. Coś mi intuicja podpowiada, że broń była w użyciu. To nie fakty, a moje przypuszczenia.

Odnotowuję i uważam, że ci instruktorzy, którzy używają kamizelek kuloodpornych robią dobrze. Wprawdzie Polska to kraj urządzony odwrotnie niż powinno być i sprzedaż kamizelek kuloodpornych jest utrudniona, ale kto by się takimi idiotyzmami przejmował. Kamizelkę można mieć i instruktor strzelecki na spotkanie z nieznanymi ludźmi, którzy przychodzą na strzelnicę powinien ją mieć. Np. można kupić wysyłkowo kamizelkę w Izraelu.

Uzupełnienie. Już wiemy co się stało:

2019-06-15 16:53 (PAP) Lubuskie/ 23-latek z zarzutami zabójstwa kobiety i usiłowania zabicia jej męża

Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa przedstawił prokurator 23-letniemu mężczyźnie, który w piątek zastrzelił 42-letnią współwłaścicielkę strzelnicy w Nietoperku w Lubuskiem.

Podejrzanemu grozi dożywocie; częściowo przyznał się do winy – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

„23-latek został dzisiaj przesłuchany i usłyszał zarzuty zabójstwa 42-latki i usiłowania zabójstwa jej męża. Przyznał się do pierwszego z nich i zaprzeczył, by chciał zastrzelić męża ofiary. Trwa ustalanie motywu jakim się kierował. Prokurator wystąpi do sądu z wnioskiem o jego aresztowanie” – powiedział PAP Witkowski.

Dramat na komercyjnej strzelnicy prowadzonej przez małżeństwo w Nietoperku niedaleko Międzyrzecza rozegrał się w piątek przed południem. Sprawca przyszedł tam i chciał postrzelać. 42-latka, będąca również instruktorem strzelania, wydała mu pistolet, a ten ją zastrzelił. Na razie prokuratura nie podaje ile padło strzałów.

Następnie podejrzany chciał się oddalić, jednak na drodze stanął mu mąż ofiary. Wówczas, jak wynika z wstępnych ustaleń, sprawca miał próbować oddać strzały również w jego kierunku. Nie zdołał jednak tego zrobić, gdyż właściciel strzelnicy go obezwładnił, a potem przekazał w ręce policjantów.

Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego podjęto próbę reanimacji postrzelonej 42-latki, jednak nie udało się jej uratować.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu. (PAP)