Walizki do transportu broni – moje odkrycie na strzeleckich zawodach IPSC

Wczoraj na zawodach IPSC, o których pisałem we wpisie pt. Dzień na strzelnicy – polecam zawody IPSC (International Practical Shooting Confederation) znalazłem ciekawe stoisko. Na zwodach IPSC zdarzają się strefy handlowe, a tam walizki do transportu broni. Nie zrozumcie tak, że na każdych zawodach jest stoisko z walizkami do transportu broni, ale akurat na tych co byłem takie było.

grawia.pl

Jak się domyślacie zainteresowałem się. Na początku tym co leżało w walizkach, ale to okazały się atrapy 🙂 i jak już stwierdziłem, że to nie broń, zwróciłem uwagę na naprawdę solidne walizki.

Okazuje się, że to walizki wodo i pyłoszczelne, a piankowe wkłady są docinane na zamówienie konkretnego klienta do konkretnego kształtu broni. Jak ktoś będzie miał fantazję to karabin może nosić w futerale na gitarę.

grawia.pl

Krótka rozmowa z wykonawcą tego pomysłu – Łukaszem – i okazuje się, że pracę można łączyć ze strzeleckimi zainteresowaniami. Łukasz zajmuje się szeroko pojętym zabezpieczaniem przedmiotów podczas transportu, wykonuje wkłady piankowe dla potrzeb różnych rzeczy, m.in. skanerów geodezyjnych, ogólnie sprzętu geodezyjnego, instrumentów muzycznych, noktowizorów, a także broni.

Jak się domyślam produkcja wkładów piankowych do walizek dla potrzeb transportu broni wynikał z własnych potrzeb. Na zawody trzeba wozić broń i dobrze jest jak ta broń jedzie bezpiecznie i wygodnie.

grawia.pl

Nie piszę tego co czytacie bez powodu. Jak się domyślacie mam plan. Ten plan polega na tym, że na najbliższe zawody IPSC pojadę z nową walizką na broń. Już upatrzyłem sobie model. Łukasz opracował walizkę IPSC, tj. walizkę z takim wycięciami piankowego wkładu, że mieści się tam jaki sobie chcecie pistolet, dużo magazynków, dużo amunicji, ochronniki oczu i słuchu, jakieś podręczne narzędzia do broni.

To chyba będzie coś takiego:

grawia.pl

To wszystko o czym piszę można zobaczyć na stronie grawia.pl. Są na stronie wybrane realizacje. To co widziałem na własne oczy, przede wszystkim solidność walizki i wkładu piankowego spowodowało, że się zainteresowałem i postanowiłem o tym napisać. Na stronie grawia.pl jest też kontakt do Łukasza, można zamawiać. Po napisaniu tego wpisu wysyłam e-mail z zamówieniem. Ceny, które słyszałem w trakcie rozmowy były przyzwoite i zachęcające.

Uzupełnienie. Napisałem wpis, ale nie napisałem co tak naprawdę sprawiło, że uważam te walizki za dobry pomysł. Otóż, w przypadku tych walizek to klient decyduje o tym co i jak chce mieć wycięte we wkładzie piankowym. Nawet kiedyś sobie kupiłem podobną walizkę. Mam ją do dzisiaj, ani razu nie używałem. W tej walizce co mam, jest po prostu miękka gąbka. Nie było możliwości zamówienia wkładu piankowego i wycięcia tego co bym chciał mieć wycięte, a tutaj jest inaczej. Z tego powodu te walizki mi się podobają.