Andrzej Turczyn w Radio Koszalin: posiadanie broni palnej to naturalne prawo człowieka

Zostałem zaproszony do Radia Koszalin w związku ze społeczną akcją bilbordową Broń ratuje życie. Można powiedzieć, że o naszej wspólnej akcji napisała min. Rzeczpospolita i inne media ogólnopolskie, o czym pisałem we wpisie pt. Rzeczpospolita: Zachęcają do broni – artykuł o bilbordowej akcji społecznej “Broń ratuje życie”. Jakoś tak się to zbiegło w czasie, że jakby w ślad za tym, temat dostrzeżono w Radio Koszalin.

Piszę, że akcja jest nasza, bo to za wasze pieniądze została zorganizowana, a to nie jest częste w Polsce, że ludzie dają swoje pieniądze na społeczne działanie. Rozumiem to, bo jesteśmy tak intensywnie rabowani w przeróżnych złodziejskich daninach i podatkach przez socjalistyczne rządy, że naprawdę wielu trudno znaleźć pieniądze na społeczne akcje.

fot. prk24.pl

Wróćmy jednak do audycji w Radio Koszalin. Na stronie Radia pojawiła się moim zdaniem bardzo dobra notka no i można audycję wysłuchać w internecie, co czego zachęcam. Na radiowej stronie napisano:

 

Koszaliński prawnik był gościem popołudniowego „Studia Bałtyk”. Mówił o zainicjowanej przez siebie akcji billboardowej „Broń ratuje życie”.
Uzasadniając prowadzenie tej akcji, mec. Andrzej Turczyn stwierdził: – To akcja społeczna, która ma na celu zainteresowanie Polaków tym, że dostęp do broni przez przestrzegających prawa obywateli jest pozytywnym zjawiskiem społecznym. (…) To naturalne prawo człowieka. Niestety w Polsce się tego nie dostrzega. W Stanach Zjednoczonych, skąd można w tej sprawie czerpać dobre wzorce, jest to przez polityków dobrze rozumiane.

Zachęcam do wysłuchania audycji na stronie Radia Koszalin, komentowanie i rozpowszechnianie.