Diler samochodowy z Alabamy rozdaje klientom zestawy złożone ze strzelby, Biblii i amerykańskiej flagi – oto wolna i prawdziwa Ameryka!

Lokalny sprzedawca samochodów do każdego zakupionego nowego lub używanego samochodu  dodaje zestawy składające się z Biblii, strzelby i amerykańskiej flagi. Jest to element promocji związanej ze świętem Niepodległości obchodzonym 4 lipca.

Chatom Ford, diler samochodowy w Chatom w Alabamie stał się bardzo popularny dzięki kampanii „Bóg, Broń i Wolność”, która ma trwać do 31 lipca. Dyrektor generalny firmy Koby Palmer mówi o promocji w klipie opublikowanym na Facebooku, który ma już ponad 60 000 wyświetleń. Na filmie Palmer trzyma w ręce Biblię, przeładowuje strzelbę, a w tle stoi pick-up z amerykańską flagą rozwieszoną na tylnej klapie.

Palmer twierdzi, że dział sprzedaży wyszedł z pomysłem, który pasuje do poglądów ludzi w jego mieście. „To bezpieczna okolica. Ludzie tutaj są dumni ze swojego kraju i prawie każdy lubi polować”, mówi Palmer i z naciskiem dodaje, że charakter kampanii reklamowej jest patriotyczny, a nie polityczny.

„Nie chcemy, żeby nas ktoś źle zrozumiał”, powiedział Newsweekowi 29-letni Palmer. „Nie chodzi o to, że chodzimy po ludziach i rozdajemy im broń”.

Palmer wyjaśnia, że diler działa we współpracy z certyfikowanymi sprzedawcami broni w Alabamie i Missisipi. Kiedy klient kupi samochód, otrzymuje zaświadczenie, które trzeba przedstawić sprzedawcy broni, który z kolei sprawdza kupującego. Kiedy przeszłość klienta zostanie sprawdzona, klient musi także przedstawić rachunek potwierdzający zakup samochodu i dopiero wtedy otrzymuje bezpłatnie broń.

„W ten sposób pokazujemy, że wspieramy lokalną społeczność” powiedział Palmer USA Today. „Jeśli ktoś nie zgadza się z naszym poglądem w 100%, nie będziemy go do niczego zmuszać, żeby zgadzał się z naszymi poglądami. Szanujemy tych, którzy się z nami nie zgadzają, niezależnie ostro byliby nam przeciwni”.

Palmer wyjaśnia, że klienci nie muszą odbierać gratisu związanego z zakupem samochodu. Aby legalnie posiadać broń w stanie Alabama należy mieć ukończone 18 lat, pisze USA Today.

(źródło foxnews.com tłumaczenie Paweł Machała)

Broń, Biblia i flaga – wspaniałe zestawienie. Biblia to najlepsza instrukcja obsługi broni palnej, z przykazaniami nie morduj, nie daj się zniewolić, traktuj innych z takim samym szacunkiem jak siebie samego, nie oddawaj czci rządowi tylko Bogu.

Jak ja zazdroszczę Amerykanom ich Ameryki i naprawdę bardzo się cieszę, że jest Ameryka, bo są bardzo dobre wzorce do naśladowania i mówienia o proszę tak jest normalnie!