W Polsce to przestępcy posiadają z łatwością broń, bo takie prawa utrzymuje PiS-rząd – przykład ze Śląska

2019-06-24 09:02 (MSZ/PAP) CBŚP: Akcja kieleckiego CBŚP – Narkotyki trafiały głównie do Wrocławia (komunikat)

– CBŚP informuje:

Policjanci CBŚP zatrzymali 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o przestępstwa narkotykowe. Podczas akcji zabezpieczono broń, amunicję i narkotyki. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy w wyniku sprzedaży narkotyków mogli zarobić prawie 2,5 mln zł. Śledztwo nadzoruje śląski wydział Prokuratury Krajowej.

Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z prokuratorami Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, prowadzą postępowanie w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, członkowie tej grupy zajmowali się przestępczością narkotykową. W toku śledztwa ustalono, że grupa działała od czerwca 2015 roku do września 2018 roku głównie na terenie Wrocławia. W tym czasie członkowie grupy, wprowadzając do obrotu marihuanę, amfetaminę, mefedron, kokainę oraz MDMA, mogli zarobić prawie 2,5 mln zł.

fot. cbsp.policja.pl

Funkcjonariusze CBŚP z Zarządu w Kielcach, wsparci przez policjantów wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji, rozpoczęli działania w niedzielę (9.06.2019), zatrzymując 8 osób. W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli broń palną oraz amunicję. Dodatkowo u trzech osób znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy, heroiny i haszyszu. Dalsze działania w tej sprawie funkcjonariusze przeprowadzili w kolejnych dniach. W ich wyniku zatrzymali następnych 3 podejrzanych.

W ramach tej akcji do sprawy łącznie zatrzymano 11 osób, które w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej usłyszały zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także produkcji, handlu oraz wewnątrzwspólnotowego obrotu znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Warto zobaczyć komunikaty dotyczące poprzednich realizacji w ramach tej sprawy:

– Członkowie gangu narkotykowego mogli zarobić kilkanaście milionów złotych(http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/167833,Czlonkowie-gangu-narkotykowego-mogli-zarobic-kilkanascie-milionow-zlotych.html) link do video i foto (wyższa rozdzielczość) dot. realizacji z grudnia 2018 r. (https://pliki.policja.gov.pl/sharing/Cn7S74LSV)

– Zlikwidowany kanał przemytu narkotyków (http://cbsp.policja.pl/cbs/aktualnosci/164805,Zlikwidowany-kanal-przemytu-narkotykow.html)

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

fot. cbsp.policja.pl

Fotografie z policyjnej strony cbsp.policja.pl nie nasuwają moim zdaniem wątpliwości, że to rzeczywiście broń palna i amunicja do niej. Taka broń w rękach przestępców może być rzeczywiście niebezpieczna.

W Polsce to przestępcy bez przeszkód mają broń, bo oni nie potrzebują pozwoleń. W Polsce przestrzegający prawa obywatele mają mocno ograniczony dostęp do broni, bo tak chce PiS-rząd.

To dzięki rządowi PiS obowiązują w Polsce przepisy, które nadmiernie reglamentują dostęp do broni dla przestrzegających prawa obywateli. W efekcie ich obowiązywania to przestępcy mają broń, a Polacy mają poważne trudności ze zdobyciem pozwolenia. Pozwolenia są nadmiernie kosztowne, procedury niezwykle długotrwałe. To moim zdaniem skutecznie zniechęca Polaków do interesowania się zdobywaniem pozwoleń na broń.

Przypominam, że od 2016 r. roku w Sejmie leży projekt bardzo dobrej ustawy o broni i amunicji (druk sejmowy 1692). Projekt jest skutecznie przez pisowski rząd blokowany. To PiS  ma w Sejmie większość i to na PiS ciąży odpowiedzialność za nieuchwalenie tej ustawy. Zamrożenie projektu ustawy do decyzja polityczna, która musiała być podjęcia przez najwyższe pisowskie czynniki władzy.

Na początku miesiąca czerwca 2019 r . zapytałem PiS-sejm o to dlaczego nie jest procedowany projekt. Odpowiedź jest godna PiS – nic z niej nie wynika.