Zawody 10 strzałów ku chwale Ojczyzny w rocznicę Bitwy pod Grunwaldem na strzelnicy Bettlefield w Malechowie

Dzisiaj, w 609 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem na strzelnicy Battlefield w Fort Marian w Malechowie rozegrane zostały zawody strzeleckie. Organizatorem zawodów był Koszaliński Klub Strzelecki “Kaliber”.

W zawodach uczestniczyło 40 zawodników, którzy strzelali do tarczy w 6 konkurencjach. Były trzy konkurencje karabinowe, dwie konkurencje pistoletowe i strzelanie ze strzelby gładkolufowej.

Impreza udana, jak każde zawody strzeleckie organizowane przez klub strzelecki z Koszalina. Doskonalenie umiejętności strzeleckich to moim zdaniem najlepszy sposób na upamiętnienie każdego istotnego w historii naszego narodu wydarzenia. Wielkiego zwycięstwa rycerstwa Polskiego nad krucjatą niemieckiego zakonu przeciwko Polsce tym bardziej zachęca do podnoszenia umiejętności strzeleckich. Atmosfera na zawodach jak zawsze była wyśmienita.

Przy okazji zawodów można było zapoznać się z ofertą sklepu Magazyn Uzbrojenia. W trakcie zawodów można było także strzelać z oferowanych przez Magazyn Uzbrojenia strzelb i karabinków AR. Podoba mi się takie podejście do sprawy ze strony właściciela sklepu. Nie dość, że broń oferuje w bardzo atrakcyjnych cenach, to jeszcze można sprawdzić jak broń działa. Zainteresowanie bronią było duże. Kto wie czy sam przy jakiejś okazji nie skuszę się np. na samopowtarzalną strzelbę Eternal Competition, która kosztuje 1950 zł lub amerykański karabinek AR marki FedArm.

Po zawodach przyjemne zmęczenie. Dobre wspomnienie niezapomnianej grochówki. 🙂 Cały dzień na świeżym powietrzu jest każdemu człowiekowi potrzebne, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy komputer często zastępuje rzeczywistość.

Mam tylko taką myśl, że wciąż zbyt mało ludzi posiada pozwolenia na broń palną. Powinno być nas 10 razy więcej. Nie powinniśmy sami sobie robić trudności, a w trakcie zawodów słuchałem niemiłych wspomnień np. z egzaminów na patent, gdy egzaminator z góry zapowiadał, że połowa nie zda egzaminu. Zastanawiam się po co to? Po co sami sobie utrudniamy codzienność.

Apeluję do nadgorliwych egzaminatorów – powstrzymajcie szaleństwo jakie uskuteczniacie. Tylko pozornie robicie coś pożytecznego w ten sposób, w istocie bardzo szkodzicie.

sędzia główny zawodów w góralskim kapeluszu

Zawody organizowane na strzelnicy Bettlefield w Fort Marian w Malechowie to ciekawa atrakcja. Poza strzelaniem do tarczy można zwiedzić Muzeum Pojazdów Militarnych. W muzeum są prawdziwe atrakcje. Dzisiaj na osie strzeleckie smaczna grochówka była dowożona brytyjskim pojazdem Szakal (Jackal). Sześć i pół tony stali robi wrażenie gdy widać i słychać jak to jedzie.

Kolejne zawody KKS “Kaliber” na strzelnicy Battlefield w Fort Marian w Malechowie odbędą się w sobotę 24 sierpnia 2019 r. Już dzisiaj zapraszam do udziału. Tak jak w dzisiejszych zawodach, tak i w tych kolejnych będzie pomiędzy uczestnikami rozlosowany jakiś fajny egzemplarz broni. Kto wie czy nie z Magazynu Uzbrojenia jakaś strzelba lub karabinek AR…

  

Oficjalne rezultaty zawodów są już opublikowane na stronie Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego (www.zzss.pl). Zamieszczam je więc i na mojej stronie:

Download (PDF, 387KB)