Neofaszyści, neonaziści czyli skrajna lewica posiada nielegalnie broń – przykład z Włoch

2019-07-15 18:34 (PAP) Włochy/ Konfiskata arsenału broni w środowiskach skrajnej lewicy (PAP oczywiście napisał skrajnej prawicy, ale faszyści to socjaliści, więc kolekta niezbędna – przypis mój)

Arsenał broni, w tym automatyczne karabiny szturmowe najnowszej generacji, skonfiskowała w poniedziałek włoska policja podczas operacji w kilku miastach na północy kraju w środowiskach skrajnej lewicy (PAP użył określenia skrajnej prawicy ale przecież faszyści, neofaszyści, naziści, neonaziści to socjaliści, więc kolekta niezbędna – przypis mój).

Włoskie media, powołując się na śledczych z Turynu, podały, że policjanci z komórki do walki z terroryzmem aresztowali trzy osoby, w tym obywatela Szwajcarii. Jednym z zatrzymanych jest 50-letni działacz neofaszystowskiego ugrupowania Forza Nuova.

Dwaj zatrzymani, jak ustalono, prowadzili rozmowy w sprawie sprzedaży rakiety powietrze-powietrze, wyprodukowanej w 1980 roku.

Jak wyjaśniono, policyjna akcja w Mediolanie, Varese, Pawii, Novarze i Forli wymierzona była w środowiska neofaszystowskie i neonazistowskie. Dochodzenie wszczęto w rezultacie monitorowania działalności pięciu obywateli włoskich, którzy walczyli na froncie na Ukrainie. To w trakcie tych kontroli śledczy odkryli ich kontakty z handlarzami bronią.

Prowadzący dochodzenie przyznali, że wiele pytań dotyczących tej sprawy pozostaje na razie bez odpowiedzi.

Nie specjalnie jest co komentować, no bo niby co? Broń zwyczajna sprawa i wszelkiej maści lewicowi ekstremiści mają nielegalnie broń i będą ją mieć. Owszem oni przez swoich lewicowych braci w wierze w socjalizm, skupionych w sejmach, parlamentach itp., przy pomocy ustaw zakazują innym posiadania broni, ale oni sami… no przecież muszą mieć. Tym się charakteryzuje lewica, że oni mogą, a inni ludzie nie.