Komenda Wojewódzka Policji z Gorzowa Wielkopolskiego zamierza zwrócić broń panu Andrzejowi Chylińskiemu

Sprawa pana Andrzeja Chylińskiego, naszego bohatera, który powstrzymał mordercę planującego zabójstwo 48 osób, zaczyna nabierać pozytywnych kształtów. O sprawie pisałem w kilku wpisach, do których linki zamieszczam pod wpisem. Całe środowisko strzeleckie wspiera pana Chylińskiego, a tam “środowisko”, cała Polska! Głośne echa potraktowania człowieka, którego morderca chciał zabić i zastrzelił mu żonę, przez Policję słychać już dzisiaj w całej Polsce.

Dzisiaj dobra wiadomość, która zapewne wszystkich ucieszy. Dzisiaj chwalimy Policję. Pan Chyliński został zawiadomiony przez Wydział Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim o zamiarze zwrotu zabranej broni. Okazało się to co było oczywiste od samego początku, że pan Chyliński posiadał broń zgodnie z prawem i wyłącznie w oparciu o pozwolenie na  broń.

(fragment pisma WPA KWP z Gorzowa Wlkp. z dnia 18.07.2019 r.)

Jestem przekonany, że gdyby sprawą nie zainteresowały się media, tu szczególne podziękowanie dla pana red. Wiktora Ferfeckiego, który jako pierwszy napisał o sprawie, wcale sprawa nie zmierzałaby do szczęśliwego finału. Wydaje się, że jednak zmierza.

Przy okazji sprawa pana Chylińskiego pokazuje jeszcze jedną patologię w Polsce. Polakuje jak bardzo politycy są bezduszni i oderwani od elementarnego rozumu, utrzymując obecne patologiczne przepisy o broni i amunicji w zakresie pozwoleń do ochrony osobistej. O tym napiszę w osobnym wpisie, który postaram się napisać jeszcze dzisiaj. Zajawką problemu niech będzie ten tweet:

Bronią się kacykowie z PiS przed projektem ustawy o broni i amunicji druk sejmowy 1692, który w sposób rozumny reguluje tą sprawę.

Ciągle czekamy na podziękowania dla pana Chylińskiego, na medal dla niego, na uznanie dla bohatera od rządowych kacyków za to, że powstrzymał masowego mordercę.