Rzecznik Generalny Trybunału Sprawiedliwości UE domaga się oddalenia skargi Republiki Czeskiej na dyrektywę sprawie kontroli nabywania i posiadania broni

W 2017 roku Republika Czeska złożyła skargę na dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/853 zmieniająca dyrektywę 91/477/EWG w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni. Chodzi o tzw. dyrektywę Bieńkowskiej, czyli kagańcowe przepisy nałożone na legalnych posiadaczy broni palnej, bo islamscy terroryści z nielegalnie posiadanej broni popełniają przestepstwa. Pisałem o tym w wielu wpisach.

Sprawa od jesieni 2017 roku czekała, aż wreszcie pojawiała się opinia Rzecznika Generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE. Opinie rzeczników nie są wiążące dla sędziów Trybunału, jednak wnioski rzeczników bywają często uwzględniane w wydawanych orzeczeniach.

Skarga Republiki Czeskiej jest moim zdaniem należycie uargumentowana. Mnie przekonują argumenty w skardze podniesione, ale nie Rzecznika Generalnego. Rzecznik nie uważa, aby tak było jak twierdzi Republika Czeska, broń jest z natury towarem niebezpiecznym. We wnioskach domaga się aby TSUE oddalił skargę Republiki Czeskiej.

Mam wrażenie, że mamy pozamiatane. Opinia jest oczywiście obszerniejsza niż to co o niej napisałem. To gąszcz przepisów i pokrętnych argumentów. Nie ma takiego prawa na świecie aby nie dało się go powykrzywiać, gdy ktoś chce aby było jak być jego zdaniem powinno.

rzecznik generalny TSUE Eleanor SHARPSTON, która wydała opinię

PiS, w którego filozofii głęboko jest obecna myśl socjalistyczna, implementuje dyrektywę w taki sposób, że się nam odechce posiadania broni. Poczekajcie tylko do wyborów. Gdyby było tak, że ci socjaliści obejmą ponownie władzę będzie płacz i zgrzytanie zębami.

Już dzisiaj zwracam uwagę, że w nadchodzących wyborach trzeba głosować w taki sposób, aby za wszelką cenę nie doprowadzić do możliwości samodzielnego sprawowania władzy przez socjalistów z PiSu czy innych. Musi być w Sejmie taka siła polityczna, która będzie w stanie mieszać, utrudniać, uniemożliwiać nakładanie nam kagańca w sprawie dostępu do broni palnej. Kto to ma być… o tym jeszcze nie raz będę pisał.

Dla chętnych lektura na wieczór:

Download (PDF, 410KB)