Wyborca pyta przed wyborami o sprawy broni palnej, partia polityczna odpowiada – Sojusz Lewicy Demokratycznej

Wybory zbliżają się nieubłaganie. Wszyscy ci, którzy liczyli na to, że obecny Sejm uchwali racjonalne prawo o broni i amunicji powinni czuć się oszukani. W Sejmie leży i nic się z nim nie dzieje projekt ustawy o broni i amunicji, druk sejmowy 1692.

Zamrożenie tego projektu to decyzja polityczna pisowskich kacyków i niech nikt nie wierzy, że jest inaczej. Kiedyś pytałem kto zamroził projekt, ale odwiedź jest zwyczajną ściemą. Opowiadałem o tym we wpisie pt. W Polsce to przestępcy posiadają z łatwością broń, bo takie prawa utrzymuje PiS-rząd – przykład ze Śląska.

Przedwyborcze nadzieje, powyborcze dobre słowa, zachęty i obietnice jakie na własne uszy słyszałem od pisowskich dygnitarzy, okazały się zwyczajną ściemą. Socjalizm głęboko obecny w filozofii Prawa i Sprawiedliwości zwyciężył. Czas na podsumowanie i wyborczą zapłatę za to czego nie zrobili socjalistyczni politycy z PiS-u.

Pomyślałem, że zapytam poszczególne partie polityczne co do których istnieje podejrzenie, że będą startowały w wyborach, o to co myślą o projekcie ustawy o broni i amunicji, druk sejmowy 1692. Zadałem kilku partiom takie pytanie:

Szanowni Państwo

Doniesienia medialne sugerują, że państwa ugrupowanie będzie startowało w wyborach parlamentarnych jesienią 2019 roku.

Jestem obywatelem zainteresowanym sprawami publicznymi, a szczególnie interesuje mnie dziedzina życia społecznego dotycząca dostępu do broni palnej.

Od kilku lat prowadzę bloga poświęconego tej tematyce (www.trybun.org.pl), jestem przedstawicielem kilku stowarzyszeń strzeleckich (np. Ruch Obywatelski Miłośników Broni https://www.facebook.com/ruch.obywatelski.milosnikow.broni/?ref=bookmarks).

W Sejmie od listopada 2016 roku znajduje się projekt ustawy o broni i amunicji, druk sejmowy 1692 http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=F71232FEC9EA00E3C125815400280A23

Niestety projekt nie został uchwalony i z nieznanych powodów nie jest procedowany.

Znajduje się w tzw. sejmowej zamrażarce.

W nadchodzących wyborach jednym z głównych kryteriów jakimi posługiwał się będę przy wyborze przedstawicieli do Sejmu i Senatu będzie ich stanowisko w sprawie tego projektu ustawy. Nie jest to jedynie moja opinia, ale i wielu osób w Polsce, które są członkami stowarzyszeń strzeleckich, kolekcjonerskich, rekonstrukcyjnych.

W związku z tym uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie:

czy państwa formacja polityczna w przyszłym Sejmie czy Senacie będzie aktywnie i czynnie wspierała uchwalenie projektu ustawy o broni amunicji, w wersji jaka obecnie znajduje się w Sejmie druk sejmowy 1692 i czy posłowie państwa formacji będą uczestniczyli w inicjatywie ustawodawczej dotyczącej tego projektu.

O państwa  odpowiedzi, jej treści, braku reakcji, zamierzam powiadomić czytelników mojego bloga, których w ciągu ostatniego roku było blisko 700 tys.

Gdyby państwo chcieli przekazać jakąś wiadomość osobom dla których ważny jest dostęp przez przestrzegających prawa obywateli do broni palnej, proszę o taką informację, również zamieszczę ją na swoim blogu (www.trybun.org.pl).

Andrzej Turczyn

Wczoraj wysłałem, dzisiaj otrzymałem odpowiedź z SLD:

Odpowiedzieli, całkiem szczerze. Moim zdaniem nie znają treści projektu. No ale jak widać daje się z nimi rozmawiać. Przypominam, że złoty okres w rozwoju strzelectwa w Polsce rozpoczynający się w 2011 roku zaczął się od wejścia w życie ustawy, której posłem sprawozdawcą był poseł SLD Stanisław Wziątek.