Przedwyborcze pytanie obywatela do partii politycznych – pytam o projekt ustawy o broni i amunicji

W ostatni piątek wysłałem kilka wiadomości e-mail do niektórych partii politycznych. W wiadomościach zawarte było pytanie obywatela o następującej treści:

Szanowni Państwo

Doniesienia medialne sugerują, że państwa ugrupowanie będzie startowało w wyborach parlamentarnych jesienią 2019 roku.

Jestem obywatelem zainteresowanym sprawami publicznymi, a szczególnie interesuje mnie dziedzina życia społecznego dotycząca dostępu do broni palnej.

Od kilku lat prowadzę bloga poświęconego tej tematyce (www.trybun.org.pl), jestem przedstawicielem kilku stowarzyszeń strzeleckich (np. Ruch Obywatelski Miłośników Broni https://www.facebook.com/ruch.obywatelski.milosnikow.broni/?ref=bookmarks).

W Sejmie od listopada 2016 roku znajduje się projekt ustawy o broni i amunicji, druk sejmowy 1692 http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=F71232FEC9EA00E3C125815400280A23

Niestety projekt nie został uchwalony i z nieznanych powodów nie jest procedowany.

Znajduje się w tzw. sejmowej zamrażarce.

W nadchodzących wyborach jednym z głównych kryteriów jakimi posługiwał się będę przy wyborze przedstawicieli do Sejmu i Senatu będzie ich stanowisko w sprawie tego projektu ustawy. Nie jest to jedynie moja opinia, ale i wielu osób w Polsce, które są członkami stowarzyszeń strzeleckich, kolekcjonerskich, rekonstrukcyjnych.

W związku z tym uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie:

czy państwa formacja polityczna w przyszłym Sejmie czy Senacie będzie aktywnie i czynnie wspierała uchwalenie projektu ustawy o broni amunicji, w wersji jaka obecnie znajduje się w Sejmie druk sejmowy 1692 i czy posłowie państwa formacji będą uczestniczyli w inicjatywie ustawodawczej dotyczącej tego projektu.

O państwa  odpowiedzi, jej treści, braku reakcji, zamierzam powiadomić czytelników mojego bloga, których w ciągu ostatniego roku było blisko 700 tys.

Gdyby państwo chcieli przekazać jakąś wiadomość osobom dla których ważny jest dostęp przez przestrzegających prawa obywateli do broni palnej, proszę o taką informację, również zamieszczę ją na swoim blogu (www.trybun.org.pl).

Andrzej Turczyn

Bardzo by było fajnie, gdyby ta wiadomość do tych partii rzeczywiście dotarła i gdybym otrzymał odpowiedzi. Zapytałem SLD, PiS, PO, Razem, PSL. Napisałem też do partii Wolność, ale ta chyba nie istnieje a w jej miejsce partia jest Konfederacja.

Partia polityczna SLD udzieliła odpowiedzi. Z PiS przyszedł e-mail zwrotny, że skrzynka zapchana. Inni póki co nie odpowiedzieli. Czekam cierpliwie, będę się starał przypominać.

Możecie podsyłać partiom politycznym tą wiadomość, bo przecież wszyscy ciekawi jesteśmy co w sprawie broni mają nam do powiedzenia politycy.

Społeczne zjawisko zainteresowania bronią palną i posiadania broni palnej weszło do dyskusji publicznej. Naszym obowiązkiem jest zmuszać polityków do prezentowania swojego stanowiska w tej sprawie i rozliczania ich za to co zrobili i co zaniedbali.