Z cyklu broń ratuje życie: policjant strzelił do przestępcy dźgającego nożem

2019-07-27 11:13 (PAP) Mazowieckie/ Policjant śmiertelnie postrzelił 30-latka, który dźgnął go nożem

22-letni policjant z komendy w Lipsku (Mazowieckie) śmiertelnie postrzelił 30-latka z pow. lipskiego, który w trakcie interwencji zachowywał się bardzo agresywnie i zranił nożem funkcjonariusza. Policjant przeszedł operację i przebywa w szpitalu.

Jak poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Katarzyna Kucharska, do tragicznego zdarzenia doszło w piątek po godz. 22 na terenie pow. lipskiego. “W trakcie interwencji policyjnej doszło do zamachu na życie z jednego z policjantów. Został on dźgnięty nożem przez 30-letniego mężczyznę” – wyjaśniła rzeczniczka.

Dodała, że w związku z tym, iż mężczyzna był bardzo agresywny i realnie zagrażał życiu funkcjonariuszy, policjant oddał w jego kierunku strzał, który okazał się śmiertelny. Funkcjonariusz policji trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Na miejscu zdarzenia był prokurator, pod którego nadzorem są prowadzone czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. “Wszystko wskazuje na to, że policjanci działali zgodnie z przepisami” – zaznaczyła Kucharska. (PAP)

Ewidentny przykład tego, że bez użycia broni byłoby słabo. Mamy więc kolejny odciek z cyklu broń ratuje życie. Zaatakowany policjant strzelił do agresywnego przestępcy i uczynił słusznie, nie było innego wyjścia na skuteczny ratunek.

W celu odparcia niebezpiecznego ataku trzeba czasem użyć śmiertelnej siły. No jakże inaczej mógł ten człowiek w mundurze powstrzymać mordercę, który chciał go zadźgać nożem?

W związku z tą sytuacją policjant powinien dostać pochwałę i nagrody, a po żadnym pozorem nie powinno się nawet toczyć postępowanie w sprawie tego zdarzenia. Wszystko jest jednoznaczne – nóż w ręku agresora, słuszne użycie broni.

Sam wszczęcie postępowania już będzie elementem stresu i niepotrzebnej presji na tego młodego policjanta. Nie dość, że policjant być może walczył o życie na skutek nożowniczego ataku, to jeszcze ma walczyć o prawdę? Tak być nie powinno. Rozumiem, że prokurator może rozeznać się co zaszło, ale na podstawie oceny sprawy już dzisiaj można uznać, że nie mamy do czynienia z jakimkolwiek naruszeniem prawa przez policjanta. Sprawca przestepstwa nie żyje, więc koniec, po sprawie.

 

 

2019-07-27 13:21 (PAP) Elżbieta Witek: policjant ranny podczas interwencji otrzyma wszelką pomoc

Policjantowi, który został ranny podczas interwencji domowej w miejscowości Śląsko na Mazowszu, zostanie udzielona wszelka pomoc ze strony MSWiA i KGP – poinformowała w sobotę na Twitterze szefowa MSWiA Elżbieta Witek.

22-letni policjant z komendy w Lipsku (Mazowieckie) śmiertelnie postrzelił trzydziestolatka z powiatu lipskiego. W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie i zranił nożem funkcjonariusza. Policjant przeszedł operację i przebywa w szpitalu.

“Policjantowi, który został ranny podczas interwencji domowej w miejscowości Śląsko na Mazowszu, zostanie udzielona wszelka pomoc ze strony MSWiA i KGP” – napisała Witek. (PAP)

Chciałbym aby tego rodzaju publiczne wypowiedzi pojawiały się zawsze i również tam gdzie przestrzegający prawa cywilny obywatel zdecyduje się podjąć obronę własną lub innych. Oczywiście nie kieruję tego rodzaju apelu do socjalistycznych polityków, oni kompletnie niczego nie zrozumieją z tego co do nich i o nich piszę.