Prezydent Trump uznaje sporty strzeleckie jako ważny element amerykańskiej tradycji

Prezydent Trump rozpoczął w czwartek (1.08.2019 r.) Narodowy Miesiąc Strzelectwa Sportowego mówiąc, że tętniąca życiem kultura rozwija się głównie z powodu “niezłomnej ochrony” Drugiej Poprawki zapewnianej przez entuzjastów broni.

“Obchodząc Narodowy Miesiąc Strzelectwa Sportowego, zachęcam wszystkich strzelających rekreacyjnie oraz sportowo do dalszego czerpania z tej tradycji i promowania kultury bezpieczeństwa i odpowiedzialności” – powiedział Trump w prezydenckim przesłaniu. Powiedział również, że ta ważna tradycja “jest możliwa do utrzymania, w dużej części, dzięki naszej niezłomnej ochronie jednej z naszych podstawowych i najbardziej cenionych wolności, prawa do posiadania i noszenia broni.”

Narodowy Miesiąc Strzelectwa Sportowego został zainaugurowany w 2017 roku pod kierownictwem byłego sekretarza spraw wewnętrznych Ryana Zinke. Prezydent powiedział, że inicjatywa ta wpisuje się w długą historię amerykańskiego strzelectwa rekreacyjnego i sportowego. Od zawodów snajperskich po legendy rozrywki, takie jak Buffalo Bill Cody i Annie Oakley.

“Czy to amatorzy, czy profesjonaliści, strzelcy sportowi posiadają cechy, które charakteryzują to, co najlepsze w naszym kraju – są zdyscyplinowanymi, zdeterminowanymi i pewnymi siebie pasjonatami” powiedział prezydent.

Prezydent Trump powiedział, że chce zapewnić uczestnikom odpowiednie zaplecze do nauki odpowiedzialnego posługiwania się bronią palną. Zauważył, że w tym roku podpisał ustawę “Target Practice and Marksmanship Training Support Act“, aby pomóc państwowym agencjom zajmującymi się dzikimi zwierzętami w “budowie lub rozbudowie strzelnic, zapewniając obywatelom większe możliwości w zakresie bezpiecznego i właściwego uczenia się strzelania”.

Powiedział on również, że jego administracja rozszerzyła dostęp do terenów publicznych i ogłosił w czerwcu plan udostępnienia dodatkowych 1,4 mln akrów w krajowych rezerwatach przyrody i wylęgarniach ryb do celów polowań, rybołówstwa i rekreacji.

“Działania te pomogą zapewnić stałe inwestowanie w ochronę przyrody i siedlisk, wspierać odpowiedzialne zarządzanie i zwiększyć zainteresowanie uprawianiem sportu dla obecnych i przyszłych pokoleń” powiedział prezydent.

(źródło m.washingtontimes.com tłumaczenie Maciej Rozwadowski)

W Polsce sport strzelecki, mam wrażenie, rozwija się pomimo istnienia pazernej na władzę i naszą wolność socjalistycznej administracji. Nie ma tygodnia, w którym nie otrzymałbym wiadomości o tym jakie problemy spotykają tych, którzy chcą budować strzelnice. Administracja budowlana robi co może aby nie było łatwo w tej sprawie.

Cóż ja mogę jeszcze napisać? Niewiele, widoków i szans na zmiany nie widzę. Zbliżają się wybory do Sejmu i Senatu. Przed wyborami rozglądam się i nie dostrzegam siły politycznej, która rozumiałaby, tak jak Prezydent Trump, jak ważne jest strzelectwo sportowe dla rozwoju zdrowego narodu.