Z cyklu broń ratuje życie: mężczyzna bronił życia sąsiadki, jej dzieci i swojego – szeryf mówi o nim, że jest bohaterem

USA, Floryda, hrabstwo Pasco, 21 sierpnia 2019 r. Mężczyzna został okrzyknięty bohaterem, gdy zastrzelił uzbrojonego i agresywnego mężczyznę stosującego  wobec swojej rodziny przemoc domową.

W środę wieczorem 21 sierpnia 2019 r. mieszkaniec hrabstwa Pasco usłyszał płacz i wołanie o pomoc gdy kosił swój trawnik. Natychmiast poszedł interweniować.

W sąsiednim domu ten człowiek zobaczył wołającą o pomoc kobietę, która broniła kilkorga dzieci przed agresją ich ojca. Gdy sąsiad próbował załagodzić konflikt agresywny mężczyzna wyciągnął broń i zaczął strzelać. 

Na szczęście sąsiad potrafił się obronić i skutecznie powstrzymał agresora, używając broni palnej. Niestety dla agresora skończyło się to tragicznie, został zastrzelony przez broniącego się sąsiada.

Szeryf hrabstwa Pasco na konferencji prasowej nazwał broniącego kobiety, jej dzieci i siebie, bohaterem i stwierdził, że priorytetem jest obrona czyjegoś życia.

(źródło wxyz.com baynews9.com)

szeryf hrabstwa Pasco – Chris Nocco

Szczerze pisząc nudne staje się pisanie o tym jak podobna sprawa zostałaby oceniona w Polsce, jak to bohaterski sąsiad spędziłby całe lata w więzieniu. No ale z drugiej strony czy istotne zmiany społeczne mogą zdarzyć się po napisaniu kilkudziesięciu nawet wpisów przedstawiających jak sprawy się mają w normalnym świecie?

Obawiam się, że długie lata pracy społecznej przede mną, że potrzebuję waszego wsparcia i jeszcze więcej sojuszników. Niestety należę do osób, które są niecierpliwie, a efekty swoich działań chciałbym widzieć niezwłocznie. Niestety będę musiał być cierpliwy wbrew swojej naturze i oczekiwaniom.

W nawiązaniu do wpisu, to fajny musi być szeryf. Myślę, że tego szeryfa lubią mieszkańcy jego hrabstwa. Dobrze by było gdyby w Polsce brano wzór z takich ludzi. Niestety stan polskiej policji nie napawa entuzjazmem. Nawet mi się nie chce pisać z jakiego powodu, ale naprawdę coraz częściej słyszę bardzo niepokojące informacje.