Niebezpieczni przestępcy mogą posiadać nielegalnie broń – a przestrzegający prawa obywatele nie

2019-09-10 09:37 (PAP) Krakowscy policjanci rozbili grupę wyłudzającą haracze

Krakowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy trudnili się wyłudzeniami haraczy od lokalnych sprzedawców. Postawiono im zarzuty m.in. kradzieży rozbójniczej, fałszowania dokumentów, gróźb karalnych, używania przemocy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Decyzją sądu wszyscy członkowie grupy zostali tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy.

Jak podał we wtorek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, ofiarami przestępców padały osoby trudniące się drobnym handlem ulicznym na terenie Krakowa. Z ustaleń śledczych wynikało, że są oni powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. “Mężczyźni byli wyjątkowo brutalni, w swoim działaniu nie przebierali w środkach” – zaznaczył Gleń.

Z informacji uzyskanych przez prowadzących śledztwo wynikało, że podejrzewani mogą posiadać w domu broń oraz inne niebezpieczne narzędzia, w związku z czym w zatrzymaniach uczestniczyli policyjni antyterroryści z Krakowa i Rzeszowa.

Policjanci jednocześnie weszli do trzech mieszkań na terenie krakowskiej Nowej Huty. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 25, 25 i 29 lat. Cała trójka była notowana w policyjnych kartotekach, byli karani za m.in. pobicia, narkotyki, włamania. W przeszukanych mieszkaniach funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę i podrabiane dokumenty.

Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych w tej sprawie, dlatego osoby, które mogły paść ofiarą działalności tej grupy proszone są o zgłaszanie się do Komisariatu Policji I w Krakowie.(PAP)

Czy to jest sprawiedliwe, że przestępcy mogą mieć broń, a przestrzegający prawa obywatele nie? To sprawiedliwe nie jest, to jest efekt działalności socjalistycznych polityków, jak np. zrzeszonych w Polsce w partii PiS.

Oczywiście użyłem pewnej manipulacji. Obywatele w świetle prawa nie mogą mieć broni, przestępcy też nie. Jednak cóż po prawie, skoro poza prawem jest jeszcze świat faktów, a w świecie faktów przestępcy broń mogą mieć broń bez większych problemów. Przestrzegający prawa obywatele w tym świecie nie wiedzą jak się poruszać i skąd brać nielegalną broń. Przestrzegający prawa obywatel ma wewnętrzny imperatyw, faktyczny  sprzeciw wobec posiadania czegoś co jest przez prawo zakazane.

Lewicowi politycy o tym dobrze wiedzą i swoimi prawami w istocie faworyzują przestępców. Nie robią tego, bo przestępców lubią. Robią to aby nad wszystkimi mieć kontrolę i udawać swoją fałszywą troskę o porządek i bezpieczeństwo publiczne.

Takie jest moje zdanie w tej sprawie.